spravy.sk spravy.sk

Russell zmenil nastavenie a odrazu sa cíti ako majster dažďa
zdroj: Williams

Russell zmenil nastavenie a odrazu sa cíti ako majster dažďa

George Russell priznal, že v Nemecku sa v daždi cítil ako "amatér", ale v Maďarsku odrazu ako "majster dažďa". Vraj mu veľmi pomohla zmena nastavenia, ktorú so svojim tímom realizoval.

"Teraz odrazu cítim celkový grip," povedal Russell. "S jedným nastavením sa cítim ako majster dažďa, s druhým ako amatér. Minulý týždeň som bol v daždi ako totálny amatér."

"Nech už máme akéhokoľvek dodávateľa pneumatík, vždy je ťažké v daždi dostať pneumatiky do správneho okna. Obe naše nastavenia sme porovnali a bol medzi nimi rozdiel 2,5 sekundy, takže tu nehovoríme o malých číslach. Minulý týždeň sme to nezvládli dobre, ale dúfajme, že v budúcnosti to zvládneme."

"Nebudem tvrdiť, že sme naše problémy celkom vyriešili, ale pochopili sme, čo bolo minulý týždeň zle," pokračoval Angličan. "Nuž a aj o slikoch platí, že pracujeme vo veľmi malom a komplikovanom pracovnom okne. Ak by sme doň auto vedeli dostať lepšie, vedeli by sme z neho vyťažiť viac výkonu. Tiež by sme boli len na devätnástom a dvadsiatom mieste, ale bližšie k ostatným."

Russell na záver rozhovoru zdôraznil, že pretekárov ostatných stajní asi neporazí a nikto by to nemal čakať. "Naša strata na stred poľa sa ukazovala o niečo menšia, ako reálne je, ale v druhom tréningu mali jazdci väčšinou mediumky alebo hardy," dodal George Russell.

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Williams

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia

Magazín

Pozri viac