spravy.sk spravy.sk

Verstappen: Očakávam, že Mercedes bude o niečo pred nami
zdroj: FOM/screenshot

Verstappen: Očakávam, že Mercedes bude o niečo pred nami

Max Verstappen mal v prvom maďarskom tréningu nečakané problémy a dvakrát sme ho videli v hodinách. V jeho podaní sme to príliš nečakali, ale sám priznal, že išlo o experimentovanie s nastavením.

"Vyskúšali sme mnoho vecí," skonštatoval. "Niektoré fungovali, niektoré nie. Nakoniec si aj tak myslím, že sme konkurencieschopní. V prvom tréningu som bol najskôr spokojný, ale potom sme vyskúšali niekoľko ďalších vecí a už som spokojný nebol. Síce som mal veľmi silnú prednú časť, ale začal som strácať zadnú."

"Celkovo však bolo dôležité, že sme si tieto veci vyskúšali. V druhom tréningu už auto malo fajn balans," pokračoval Verstappen. "Zdá sa, že sme konkurencieschopní, ale aj tak očakávam, že Mercedes bude o niečo pred nami. Čaká nás množstvo práce, ale nebolo to zlé. Opäť sme konkurencieschopní, ale počkajme si na zajtrajšok."

"Spinning is winning." Takúto frázu použil Verstappen pri ďalšej otázke týkajúcej sa svojich šmykov. Podľa neho znamenajú víťazstvo, pretože nimi spozná limity trate či auta a niečo sa naučí: "Práve na to sú napokon tréningy."

"Mercedes vyzerá byť taký silný, ako sme očakávali," pridal pár slov druhý pretekár Red Bullu Pierre Gasly. "O Ferrari toho zatiaľ veľa nevieme. Vieme, že s nimi budeme bojovať, ale uvidíme, ako to dopadne."

"Ferrari neukázalo celú svoju rýchlosť, ale je jasné, že v kvalifikácii budú v hre. Ťažko povedať, aká bude vlastne sobota. Počasie je ťažké predpovedať a preto je dobré, že sme si popoludní vyskúšali niekoľko kôl za sucha i za mokra," dodal Francúz.

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Maďarsko

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia

Magazín

Pozri viac