spravy.sk spravy.sk

Pérez tvrdí, že Ricciardo ukázal absenciu rešpektu (VIDEO)
zdroj: TASR/AP

Pérez tvrdí, že Ricciardo ukázal absenciu rešpektu (VIDEO)

Sergio Pérez a Daniel Ricciardo sa v závere Q1 dostali do nepríjemného "stretu". Fyzicky síce nekolidovali, ale navzájom sa obmedzili a obaja napokon vypadli. Čas určený pre Q1 sa krátil a do ostrého kola vstupovali na poslednú chvíľu, pričom Ricciardo sa Péreza pokúsil predstihnúť.

"To, čo spravil Daniel, bolo podľa mňa o veľkej absencii rešpektu. Pokazil tak svoje, ako aj moje kolo," uviedol Sergio Pérez. "Preto som svoje kolo začínal veľmi blízko k Norrisovi a Daniel veľmi blízko ku mne. Bolo to teda veľmi zlé. Musel som na to šliapnuť, pretože sme boli v poslednej zákrute, ale takto som sa dostal blízko k Norrisovi."

Ricciardo mal na vec iný názor a tvrdil, že pokazili si to obaja. "Bola to mela," skonštatoval. "Dostali sme sa do premávky. Prišli sme do poslednej zákruty a odrazu tam každý spomaľoval. Čo som mohol spraviť? Musel som sa pokúsiť predbehnúť ich a udržať si teplotu v pneumatikách... inak by som do kola vstupoval so studenými gumami."

"Myslím, že s Pérezom sme si to pokazili navzájom," pokračoval Ricciardo. "Ale zajtra je nový deň a uvidíme, čo sa stane. Aktuálne som poriadne sklamaný. Najviac za dlhú dobu."

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Daniel Ricciardo

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia

Magazín

Pozri viac