spravy.sk spravy.sk

Verstappen o pole position: Vedel som, že je to len otázka času
zdroj: Aston Martin Red Bull Racing

Verstappen o pole position: Vedel som, že je to len otázka času

Max Verstappen má na svojom konte už sedem víťazstiev, ale na prvú pole position čakal až doteraz. Dnes sa mu na Hungaroringu podarilo vyhrať kvalifikáciu a zajtra z nej vyštartuje, pričom druhého Valtteriho Bottasa zdolal len o osemnásť tisícin sekundy.

"Je to fajn pocit, ale auto bolo veľmi konkurencieschopné už od začiatku víkendu," povedal Verstappen. "Napokon je vždy otázne, aké to bude v kvalifikácii - vieme, že súperi v nej vždy vytočia výkon. Teraz sme sa ich však držali a auto bolo postupne lepšie a lepšie."

"Som veľmi šťastný a veľmi spokojný, bolo to ozaj zábavné. V zásade som v priebehu kvalifikácie nič nekomentoval a nič nekritizoval, len som pokračoval a bral nové pneumatiky. Prvá pole position je pochopiteľne veľmi fajn, ale ráta sa až nedeľa."

Holandský pretekár pripomenul, že všetko to napokon dobre poukazuje na progres, ktorý Red Bull dosiahol. "Vieme, že ak budeme do pretekov vstupovať z lepších pozícií, dajú sa ľahšie kontrolovať. Tvrdo sme pracovali na zlepšovaní motora, aby sme z neho v kvalifikácii dostali viac a dnes sa to potvrdilo. Mohli sme na neho viac pritlačiť, ale pochopiteľne v rámci limitov, aby sme ho nezničili."

"Naďalej sa zlepšujeme a pre blížiace sa podujatia pripravujeme ďalšie pozitívne veci. Pole position ma veľmi teší tak za seba, ako aj za môj tím: začiatok sezóny, keď nám niečo chýbalo, sme rýchlo hodili za hlavu a doťahujeme sa na nich. Tento víkend sme v hre, čo je fajn," zdôraznil Verstappen.

Ešte len 21-ročný mladík absolvuje už svoj 93. súťažný víkend a na pole position čakal dosť dlho. "Aspoň sa ma na to všetci prestanú pýtať! Vedel som, že je to len otázka času, niekedy potrebujete aj šťastie. Dnes to vyšlo a veľmi ma to teší," dodal Max Verstappen.

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Maďarsko

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia

Magazín

Pozri viac