spravy.sk spravy.sk

Russell: Nálada v tíme je doslova elektrizujúca
zdroj: Williams

Russell: Nálada v tíme je doslova elektrizujúca

George Russell sa so slabučkým monopostom Williamsu dostal až na prah postupu do Q2. Nechýbalo veľa a senzácia by bola na svete, aj keď za senzáciu môžeme isto označiť aj to, ako "nakladá" kolegovi Robertovi Kubicovi. Tentoraz ich delilo až 1,3 sekundy.

"Už v treťom tréningu som mal pocit, že som odjazdil dobré kolo a na chlapcov okolo nás som strácal len pár desatín," povedal Russell. "Nevedel som, či spravili nejaké chyby, alebo čo sa to tam dialo. Stratégovia mi pred týmto tréningom naznačovali, že z hľadiska rýchlosti strácame na predposledný tím približne štyri desatinky."

"A keďže som nakoniec skončil šestnásty, zdolal som obe autá Racing Pointu i Ricciarda, tak mám pocit, ako keby som získal pole position. S odvedenou prácou som veľmi spokojný. Každý jazdec na rošte - a asi aj Max - po kvalifikácii vie, že niekde mohol nájsť ešte pol desatiny, ale vzhľadom na okolnosti som mal fakt pocit, že z pneumatík, auta i zo seba som dostal maximum."

Russell sa na štarte posunie o jednu pozíciu vyššie, keďže Antonia Giovinazziho čaká trest za blokovanie Lanca Strolla. Talian klesne na sedemnástu priečku a Russell bude pätnásty.

"Nálada v tíme je doslova elektrizujúca. Celá sezóna bola neskutočne ťažká, a to v mnohých ohľadoch. Je jedno, či ste na čele alebo na konci, tak či tak si musíte odrobiť tie isté hodiny a dať do toho rovnaké množstvo úsilia. Títo chlapci sa ešte pred štyrmi rokmi dostávali aj do prvého radu a často boli na pódiu..."

"Po stránke výkonu sme teraz výrazne poskočili a blíži sa letná prestávka, takže je to ideálne. Ako tím sme to veľmi potrebovali. A chcel by som zdôrazniť, že tento výkon nie je len o mne ako jazdcovi, ale spravili sme to spolu," dodal George Russell.

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Maďarsko

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia

Magazín

Pozri viac