spravy.sk spravy.sk

Ricciardo pripomenul, práve on zabránil Verstappenovi byť najmladším víťazom kvalifikácie
zdroj: TASR/AP

Ricciardo pripomenul, práve on zabránil Verstappenovi byť najmladším víťazom kvalifikácie

Max Verstappen vyštartuje do Veľkej ceny Maďarska z pole position a bude stým pilotom histórie Formuly 1, ktorému sa to podarilo. Zároveň bude štvrtým najmladším, ktorý sa dočkal tejto pocty.

Sebastian Vettel stál na pole position vo veku 21 rokov a 73 dní, Charles Leclerc mal pri svojej premiére 21 rokov a 166 dní, Fernando Alonso 21 rokov a 237 dní, nuž a Max Verstappen 21 rokov a 309 dní.

Holanďan mal pritom k pole position blízko už na minuloročnej VC Mexika, keď mohol byť vôbec najmladším držiteľom PP v histórii, ale zabránil mu v tom Daniel Ricciardo.

"Naďalej som hrdý na to, že som Maxovi zabránil získať mexickú pole!" usmieval sa tradične dobre naladený Austrálčan. "Takto už nie je najmladší, nie? Takže som na to trochu hrdý."

Ricciardo vzápätí pripomenul, že Red Bullu sa v priebehu sezóny opäť raz podarilo spraviť zaujímavé pokroky. Tomuto tímu sa to podarí v zásade stále a ku koncu ročníka zvykne byť silný: "Pozeral som Maxove palubné zábery a ich auto sa zdalo byť prilepené k asfaltu. Aj s Hondou odvádzajú dobrú robotu."

"Ja som naopak v celkom kontrastnej situácii," vyjadril sa Ricciardo, ktorý po minulom roku opustil Red Bull. "Nebudem hovoriť, že je ťažké prehltnúť to, ale radšej by som bol na tom tak, ako je on."

"Svoje rozhodnutia z posledných dvanástich mesiacov však napriek tomu neľutujem. Dnes som len osemnásty, ale veril som, že sa dostanem do top 10. Potom by to nevyzeralo až tak zle," dodal Daniel Ricciardo.

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Daniel Ricciardo

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia

Magazín

Pozri viac