spravy.sk spravy.sk

Mick Schumacher: Prvé víťazstvo je najťažšie
zdroj: Ferrari Driver Academy

Mick Schumacher: Prvé víťazstvo je najťažšie

Mick Schumacher sa v nedeľu dočkal svojho prvého víťazstva vo Formule 2. Podarilo sa mu to po štarte z prvej priečky, ktorú získal vďaka obrátenému štartovému roštu - v prvých pretekoch skončil ôsmy a ôsmi najlepší pretekári si svoje pozície otočili.

"Je to skvelý pocit," povedal 20-ročný mladík, ktorý odolal tlaku Nobuharua Macušitu. "Pozor som si musel dávať hlavne v poslednom sektore, pretože najlepšiu možnosť na predbiehanie ponúkala prvá zákruta. Musel som dať pozor na to, aby som mal z poslednej zákruty dobrý výjazd."

"Pokúšal som sa o to, aby som sa mu dokázal trochu vzdialiť, ale súčasne som si musel dávať pozor na pneumatiky. V posledných kolách som bol s nimi napriek tomu na limite," skonštatoval syn sedemnásobného majstra sveta.

"Je to výnimočné víťazstvo, podobne ako to z minuloročného šampionátu F3, ktoré som vybojoval v Spa," pokračoval Schumi mladší. "Bolo to na okruhu, kde sa môjmu otcovi obzvlášť darilo. Skvelí boli aj diváci. Som veľmi šťastný, že sa mi podarilo vyhrať a oslavovať budem spolu s rodinou."

Formulu 2 čaká štvortýždňová letná prestávka, po ktorej bude nasledovať práve podujatie v Spa-Francorchamps. "Dúfam, že si udržím túto formu a už teraz sa na to teším."

"Podľa mňa je to skutočne tak, že prvé víťazstvo je najťažšie. Potom totiž človek naberie sebavedomie. Pred nami je ešte pár dôležitých pretekov a je dôležité, že sa to podarilo. Tlak je totiž veľký a pociťujeme ho počas celej sezóny."

"Za nami je už niekoľko silných predstavení, ktoré však nepriniesli očakávané body. V Rakúsku bolo auto dobré, ale nebodovali sme. Celkovo som fakt šťastný, že tentoraz to vyšlo a získali sme potrebné body," dodal Mick Schumacher, ktorý je so 45 bodmi aktuálne na jedenástom mieste šampionátu F2.

Najlepší Nyck de Vries má už 196 bodov, druhý Nicholas Latifi 166 a tretí Sergio Sette Camara 141. Schumacher však jazdí v tíme Prema, ktorý je aktuálne druhý najslabší.

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: F2

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia

Magazín

Pozri viac