spravy.sk spravy.sk

Gasly opäť sklamal, od kolegu Verstappena dostal kolo
zdroj: TASR/AP

Gasly opäť sklamal, od kolegu Verstappena dostal kolo

Pierre Gasly má za sebou ďalšie biedne vystúpenie. Už kvalifikácia na Veľkú cenu Maďarska naznačovala, že na kolegu Maxa Verstappena výrazne stráca a v pretekoch sa to len potvrdilo.

Francúzsky pretekár skončil šiesty a podľahol napríklad aj Carlosovi Sainzovi z McLarenu. Bol približne taký rýchly ako on, aj keď mal v rukách o triedu lepšie auto. Nuž a táto situácia nie je nová, práve naopak: dlhodobo sa opakuje.

"Počas víkendu sa to začalo dosť dobre," uviedol Gasly. "Od tretieho tréningu som však stratil rýchlosť a omnoho viac som sa trápil s gripom. Kvalifikácia bola ťažká. Jednoznačne sme nemali rýchlosť na to, aby sme bojovali o čelo. Dnes sa to len potvrdilo."

"Musím pochopiť, prečo sme stratili také množstvo rýchlosti. Potrebujem prísť na to, prečo sme sa tak trápili a v Spa sa vrátiť silnejší," skonštatoval Francúz.

Gasly štartoval s mediumkami a prepadol sa za troch jazdcov, ktorí mali softy. "Trochu sa mi pretočili kolesá a v prvej zákrute som sa dostal do sendviču. V druhej som bol dosť blízko ku Kimimu a celkovo som tam toho dosť stratil, čo mi nepomohlo."

"Ale ani potom sme nemali rýchlosť na to, aby sme niečo spravili. Musíme to rozanalyzovať. Získali sme pár bodov, ale nebolo ich toľko, ako sme chceli a potrebovali. Spolu s chlapcami si k tomu sadneme a prídeme na to, čo sa to stalo," dodal Pierre Gasly.

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Maďarsko

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia

Magazín

Pozri viac