spravy.sk spravy.sk

Bottas: Prvé kolo rozhodlo o všetkom
zdroj: TASR/AP

Bottas: Prvé kolo rozhodlo o všetkom

Po VC Maďarska má Lewis Hamilton opäť dôvod na úsmev. Zmena stratégie mu priniesla víťazstvo, keď tri kolá pred koncom predbehol Maxa Verstappena. Ten mu na oplátku uchmatol bod za najrýchlejšie kolo pretekov.

Svoju dávku smoly si počas tohto víkendu zrejme vybral Hamiltonov kolega v tíme Mercedes, Valtteri Bottas. Fínsky jazdec mal dobrý štart, ale hneď v prvej zákrute prebrzdil svoje pneumatiky a monopost začal byť nedotáčavý, čo začali ostatní jazdci okamžite využívať.

Následne sa dvojica Mercedesu dostala do mierneho kontaktu a vo štvrtej zákrute, po opätovnom prebrzdení pneumatík, sa do boja prihlásil aj Leclerc. Rodák z Monaka Bottasovi poškodil predné krídlo, ktoré musel ísť vymeniť do boxu, v dôsledku čoho padol na posledné miesto. 

„Je to ďaleko za očakávaniami, bolo to ťažké,“ neskrýval sklamanie Bottas vo vyjadrení pre Sky Sports F1. „Prvé kolo prinieslo do pretekov zmätok, aj keď to tak nevyzeralo, snažil som sa urobiť maximum,“ dodal. 

Na otázku, či mohol niečo spraviť inak odpovedal: „V prvej zákrute som prebrzdil svoje pneumatiky a to bola moja chyba.“

„Snažil som sa brzdiť neskoro a tak tvrdo, ako sa len dalo. Chcel som predbehnúť Maxa, ale po chybách a následnej nedotáčavosti, ktorú som nadobudol, sa to už nedalo,“ vysvetľoval po pretekoch Bottas

Celkové ôsme miesto zapríčinilo, že Bottas pred letnou prestávkou stráca na Hamiltona 62 bodov, zatiaľ čo tretí Verstappen má len o sedem bodov menej ako spomínaný fínsky jazdec. 

Valtteri je počas týchto dní pod tlakom zo všetkých strán, keď sa v súvislosti s ním hovorí o jeho konci v Mercedese. Konečnú odpoveď sa možno dozvieme už počas nasledujúcich voľných dní.

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Maďarsko

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia

Magazín

Pozri viac