spravy.sk spravy.sk

Hamilton dvom zastávkam neveril, považoval ich za "veľký hazard"
zdroj: TASR/AP

Hamilton dvom zastávkam neveril, považoval ich za "veľký hazard"

Lewis Hamilton odjazdil ďalšie vynikajúce preteky. V kvalifikácii na Veľkú cenu Maďarska síce trochu zaostal, ale v nedeľu bol dokonalý a Maxa Verstappena doslova uhnal. Presedlal na dvojzastávkovú stratégiu a pár kôl pred koncom prevzal vedenie.

"Bude zaujímavé, keď sa v zákulisí porozprávame o dvoch zastávkach, pretože dnes ráno sme preberali stratégie a povedali mi, že dve zastávky sa neudejú," vyjadril sa Hamilton na tlačovke po pretekoch. "A ešte aj v okamihu, keď ma na tú druhú zastávku povolali, som si hovoril, že bože, neviem, ako by toto mohlo fungovať."

"Mal som pocit, že je to veľký hazard. V danom okamihu som totiž cítil, že mám rýchlosť na to, aby som Maxa zdolal. Mal som pocit, že budem mať niekoľko pokusov o predbehnutie, ale raz by mi pneumatiky odišli, takže neviem, koľko by ich bolo."

"Na druhej strane nebolo zrejmé ani to, ako dlho vydržia mediumky," pokračoval päťnásobný majster sveta. "Bolo to dosť odvážne a riskantné strategické rozhodnutie, ale napokon sme to zvládli. Najskôr som potreboval odjazdiť dobré kolá a stiahnuť stratu. Celkovo si myslím, že ako tím sme odviedli ozaj výnimočnú robotu."

Hamilton novej stratégii najskôr neveril a zdalo sa, že ju vnútorne nedokázal prijať. Potom sa však do toho poriadne zahryzol a jazdil skvelo. "Musel som dať najlepšie kolá, aké som vedel. Každé jedno muselo byť také, každé muselo byť konzistentné a nemohol som nikde strácať čas. Mám pocit, že som dal jednu z najkonzistentnejších sérií kôl, aké som kedy mal."

"Neviem, či sa Max dostal do premávky, prípadne či spravil nejaké chyby, ale zdalo sa, že stratu sťahujem dosť rýchlo. Štyri či päť kôl pred koncom som za ním bol už len o štyri sekundy a videl som ho. Možno sa už s gumami trápil," skonštatoval Lewis Hamilton, ktorý priznal, že rozhodnutiu tímu spočiatku neveril. "Ale naši ľudia boli uvoľnení a verili, že to vyjde. Som teda veľmi vďačný za ich tvrdú prácu."

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Lewis Hamilton

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia

Magazín

Pozri viac