spravy.sk spravy.sk

Pérez: Stret s Albonom v závere bol zbytočný
zdroj: TASR/AP

Pérez: Stret s Albonom v závere bol zbytočný

Posledné kolá tohtoročnej VC Maďarska sa niesli v znamení súboja Lewisa Hamiltona a Maxa Verstappena. Holanďan mal našliapnuté na druhé víťazstvo po sebe, ale nakoniec sa vďaka lepšej stratégii tešil jazdec tímu Mercedes.

Aj následný súboj v stajni Ferrari bol natoľko zaujímavý, že sme sa ani nedočkali záberov z menšej nehody, ktorej hlavnými aktérmi boli Sergio Pérez a Alexander Albon. Pérez kvôli incidentu prišiel o jedno miesto, keď skončil jedenásty. „Bolo to zbytočné,“ povedal na adresu Albona.

K „ťukesu“ medzi pretekármi Racing Point a Toro Rosso došlo v prvej zákrute v závere pretekov. Obaja jazdci ostali na trati, ale Pérez si už bod za desiate miesto nepripísal. 

„V prvej fáze pretekov sme si len tak jazdili, potom sme sa rozhodli pre agresívnejšiu stratégiu v podobe undercutu na Grosjeana a Hülkenberga. Na konci ma dostihol Albon, ktorý išiel príliš rýchlo a narazil do mňa, poškodil moje zavesenie. Posledné kolá boli pre mňa veľmi náročné, nedokázal som sa zlepšiť a skončil som na jedenástom mieste,“ vysvetľoval Pérez

Pérez a jeho tím dúfajú, že po letnej prestávke sa im bude viac dariť. Na margo kontaktu s Albonom povedal: „FIA by nás mala nechať pretekať, ale v tomto prípade to bolo zbytočné.“

Situáciu vidí inak samotný Albon, ktorý počítal s tým, že ho Pérez „uzamkne“, ale nemyslel si, že by išlo o vážnejší incident. „Trošku to zarinčalo a ja som si povedal: dúfam, že je to v poriadku. A bolo to tak,“ uzavrel Albon.

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Sergio Pérez

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia

Magazín

Pozri viac