spravy.sk spravy.sk

Horner kritizuje Gaslyho: Nemali by sme bojovať so Saubermi a McLarenmi
zdroj: TASR/AP

Horner kritizuje Gaslyho: Nemali by sme bojovať so Saubermi a McLarenmi

Pierre Gasly má za sebou ďalšie biedne vystúpenie. Aktuálne je na tom tak zle, že ak by sme Maxovi Verstappenovi škrtli všetky jeho pódiové umiestnenia, aj tak by mal viac bodov ako Gasly. Vyhrával by 80:63, takto je to 181:63.

"Pre Pierra to bol frustrujúci víkend," skonštatoval šéf Red Bullu Racing Christian Horner. "Jeho štart nebol práve najlepší a ani prvé kolo nebolo najlepšie. Nemali by sme sa pretekať so Saubermi a McLarenmi. Potrebujeme, aby bojoval s Ferrari a Mercedesmi."

Ak by bol Gasly podobne silný, ako v minulom roku Daniel Ricciardo, preteky mohli dopadnúť inak. Red Bull by do boja s Lewisom Hamiltonom vedel nasadiť dve zbrane, čo by stajni okamžite dalo iné taktické možnosti.

"Problém je v tom, že vôbec nie je v hre. To by potom Lewis prišiel do boxov a na trať by sa vrátil až za ním. Ale tak Mercedes, ako aj Red Bull, absolvovali len preteky 'na jednej nohe'. Ich tímoví kolegovia boli mimo hry."

Red Bull aktuálne stráca na Ferrari len 44 bodov, pričom ak by Gasly podával aspoň priemerné výkony, mohla byť táto stajňa vpredu. Takto je to však neakceptovateľné.

"To, že nemáme dve autá jazdiace na čele, nám škodí. Bolí to hlavne medzi konštruktérmi, kde sme dnes získali rovnaké množstvo bodov ako Ferrari, aj keď sme ich mali získať viac. Gasly potrebuje v lete nejaké voľno, za prvou časťou sezóny sa musí poobhliadnuť a odniesť si z nej svoje lekcie."

"Náš zámer je taký, že v aute ho necháme do konca roka. Zúfalo však potrebujeme, aby z auta dokázal dostať viac potenciálu," dodal Christian Horner.

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Christian Horner

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia

Magazín

Pozri viac