spravy.sk spravy.sk

Horner potvrdil, že Verstappen ostáva v Red Bulle
zdroj: TASR/AP

Horner potvrdil, že Verstappen ostáva v Red Bulle

Podľa dostupných informácií má Max Verstappen v zmluve s Red Bullom Racing tzv. výstupnú klauzulu. Za určitých podmienok, ktoré pravdepodobne neboli naplnené, ju mohol využiť do nedele 4. augusta, vďaka čomu by sa uvoľnil spod zmluvy a mohol odísť.

Napokon sa tak nestalo, pretože spomínané neznáme podmienky neboli naplnené a je dosť možné, že holandský mladík odísť ani nechcel. Šušká sa o tom, že o jeho služby mal záujem Mercedes, ale ak to tak skutočne bolo, strieborným cvakli zuby naprázdno.

"Takéto zmluvy medzi jazdcom a tímom sú dôverné," povedal šéf Red Bullu Christian Horner, ktorého slová cituje stránka Motorsport-Total.com. "Ale môžem vás uistiť v tom, že Max bude v Red Bulle jazdiť aj v budúcom roku."

"Tentoraz jazdil veľmi vyzreto. Prehrať preteky štyri kolá pred koncom je neskutočne frustrujúce, ale vzal to uvoľnene, pretože mal nad vecou nadhľad. Presne vedel, čo sa deje a pochopil, ako má preteky čítať."

"Laik by si mohol myslieť, že sme stavili na nesprávnu stratégiu. Ale nie, takto to nebolo. Mercedes mal jednoducho rýchlejšie auto a využil svoje možnosti. Max bol dostatočne vyzretý a pochopil to. Zas a zas potvrdzuje, ako v tomto roku vyspel," dodal Horner.

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Christian Horner

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia

Magazín

Pozri viac