spravy.sk spravy.sk

Bottas nechápe, čo to tam Leclerc stváral (VIDEO)
zdroj: FOM/screenshot

Bottas nechápe, čo to tam Leclerc stváral (VIDEO)

Valtteri Bottas sa v tretej zákrute prvého kola Veľkej ceny Maďarska dostal do malej kolízie s Lewisom Hamiltonom a následne i s Charlesom Leclercom. Poškodil si pri tom predné krídlo a prepadol sa na posledné miesto.

"V okamihu, keď sa tak stalo, som bol koncentrovaný na niečo iné a možno som ho ani nevidel," povedal Bottas o kontakte s Leclercom. "Ale zbehlo sa to veľmi rýchlo. Keď som si však potom pozrel palubné zábery, hlavne Vettelov, tak to bolo celkom jasné."

"Ja som išiel rovno, Leclerc bol napravo odo mňa a aj keby išiel rovno, tak by bol pred štvrtou zákrutou predo mnou. On to však odrazu prekrižoval a ja som už nestíhal reagovať. Milujem tvrdý pretekársky šport, ale toto bolo úplne zbytočné a zničilo mi to preteky. On mal zasa šťastie, že nedostal defekt. Takto by to nemalo byť," dodal Fín, ktorý prešiel cieľom Veľkej ceny Maďarska na ôsmom mieste a získal štyri body. 

"Ani neviem, čo by som k tomu povedal," reagoval na situáciu Charles Leclerc. "Pocítil som malý dotyk, ale ani neviem, čo sa to tam stalo. Netuším. Nevidel som to."

Podľa riaditeľa pretekov Michaela Masiho však Leclerc nespravil nič zlé: "Dá sa na to pozrieť aj z toho pohľadu, že Bottasovo predné krídlo trafilo Charlesovo zadné koleso - ako to vidieť z vrtuľníka."

Problém bol len v "nešťastnom" palubnom zábere z auta Sebastiana Vettela, ktorý práve išiel mierne doprava a celú situáciu to skreslilo. "Palubné zábery to skreslili, ale z vrtuľníka to bolo celkom jasné," dodal Masi.

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Charles Leclerc

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia

Magazín

Pozri viac