spravy.sk spravy.sk

Binotto: Správny čas na nejaké tie prázdniny
zdroj: TASR/AP

Binotto: Správny čas na nejaké tie prázdniny

Ferrari odchádza do letnej prestávky so ziskom 27 maďarských bodov. Scuderia dosiahla z tohto pohľadu podobný výsledok, ako jej konkurenti, pretože Red Bull získal rovnaký počet bodov a Mercedes ich nazbieral 29. Rýchlostne to však nebolo dobré.

"Počas tohto týždňa sa vrátime do kancelárií a pred odchodom na letnú prestávku máme ešte množstvo práce," povedal šéf červených Mattia Binotto. "Určite je pre nás dôležité, aby sme potom na chvíľu zastali a trochu si oddýchli."

"Do úvodnej časti sezóny sme investovali množstvo energie - hlavne po zimných testoch a Austrálii, kde sa ukázalo, že na našich hlavných súperov niečo strácame. Vo všetkých oddeleniach továrne a rovnako aj na tratiach, sme minuli množstvo energie. Toto je správny čas na nejaké tie prázdniny," dodal Binotto.

Sebastian Vettel stráca na Lewisa Hamiltona aktuálne 94 bodov, Ferrari na Mercedes až 150. Straty sú obrovské a majstrovské tituly sú v nedohľadne.

"Pre nás to bude zaneprázdnená letná prestávka," uviedol Vettel. "Nemyslím si, že niekoho myseľ si v priebehu tých dvoch týždňov môže vydýchnuť. Možno však pred druhou polovicou ročníka prídeme s nejakými dobrými nápadmi."

"Všeobecne je pre každého dobré, že prichádza prestávka. Naši ľudia pracovali veľmi, veľmi tvrdo. Možno si len potrebujeme dobiť batérie a bitka môže pokračovať. Počas prvého týždňa pomôžeme aj my jazdci, potom však bude továreň zatvorená. Ja to v priebehu prvého týždňa vezmem naľahko a budem jesť množstvo zmrzliny. Potom sa však postarám o to, aby bruško rýchlo zmizlo!" usmial sa Sebastian Vettel.

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Ferrari

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia

Magazín

Pozri viac