spravy.sk spravy.sk

Bottas si pripravuje plán B a možno aj plán C
zdroj: TASR/AP

Bottas si pripravuje plán B a možno aj plán C

Nechceme predbiehať, ale s Valtterim Bottasom to aktuálne nevyzerá práve najlepšie. V zákulisí sa šušká o tom, že novú zmluvu už asi nedostane a svoje miesto bude musieť uvoľniť Estebanovi Oconovi.

V tejto chvíli síce nie je nič isté, ale aj on sám si uvedomuje, že to nevyzerá dobre. V padoku sonduje po prípadnom novom mieste a pripravuje si záložné plány. "Celý proces začneme v pondelok a nebude to jednoduché," povedal šéf Mercedesu Toto Wolff

"Pochopiteľne, že keď ste v takejto situácii a naďalej chcete pôsobiť v F1, tak potrebujete mať plán B a prípadne aj plán C," prihlásil sa o slovo Bottas, ktorého slová cituje stránka Sky Sports. "Samozrejme, že o týchto veciach premýšľam a hovorím. Je dobré mať rôzne plány. Sme vo fáze čakania."

Pretekár, ktorý v Mercedese nahradil Nica Rosberga, priznal, že aktuálne obdobie neistoty mu nerobí dobre. "Pokúšam sa tvrdo tlačiť a využívať príležitosti, ale nechcem to do***** tak, ako dnes. Ale čo už, takto to chodí. Je však isté, že ak ste z hľadiska zmluvy na limite, nikdy vám to nepomôže."

"Niekto si možno myslí, že určití jazdci podajú pod tlakom, keď je všetko na limite, dobré výkony, ale mne to nepomáha. Či sa však o zmluvách diskutuje alebo nie, bol som veľmi hladný po víťazstve. Tieto preteky som chcel vyhrať a chcel som riskovať," dodal Valtteri Bottas.

Toto Wolff zdôraznil, že "výsledky jedných pretekov nebudú mať vplyv na naše rozhodnutie", avšak u Bottasa bolo už niekoľko víkendov rozpačitých. Ak by však tím napokon rozhodol proti nemu, nechce mu skomplikovať život: "Ak to bude Valtteri, chceme, aby pristál jemne, pretože si to zaslúži."

Nešlo by teda o surový a bezohľadný vyhadzov, skôr len o pokojné vyprevadenie a pomoc s nájdením miesta v inej stajni.

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Mercedes

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia

Magazín

Pozri viac