spravy.sk spravy.sk

Magnussenova obrana bola opäť na hrane, od vedenia pretekov dostal varovanie (VIDEO)
zdroj: TASR/AP

Magnussenova obrana bola opäť na hrane, od vedenia pretekov dostal varovanie (VIDEO)

V priebehu Veľkej ceny Maďarska sme videli pomerne tvrdý súboj Kevina Magnussena s Danielom Ricciardom. Austrálčan sa na svojho súpera pokúšal zaútočiť, ale Dán bol presne taký, akého ho poznáme. Nič mu nedaroval zadarmo.

Ricciardo bol vo vysielačke poriadne vulgárny a Magnussena označil slovom "cunt" (doslova povedal "This cunt’s taking the piss, moving under braking", pozn. red.), pričom ak to preložíme slovom "hajzel", tak sme ešte veľmi mierni.

Pretekárovi Renaultu sa nepozdával Magnussenov pohyb v zóne brzdenia, ktorý je považovaný za mimoriadne nebezpečný. "Tímu sme poslali varovanie," priznal riaditeľ pretekov Michael Masi. "Ani nie tak kvôli jednorazovému počinu, ale kvôli jeho opakovaniu."

Do budúcnosti však pilotovi Haasu kvôli tejto udalosti nič nehrozí: "Varovanie sa týkalo len tohto podujatia. Do ďalšieho vstupujeme s čistým hárkom papiera."

"Všeobecne je povolený jeden pohyb, ktorým sa môžete brániť. Ale proti pohybu pri brzdení nás jazdci žiadali zasiahnuť - a to od Bahrajnu, kde sme sa s nimi stretli," dodal Masi.

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Daniel Ricciardo

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia

Magazín

Pozri viac