spravy.sk spravy.sk

Sainz po ďalšom piatom mieste útočí na Gaslyho: Nedali sme mu šancu
zdroj: TASR/AP

Sainz po ďalšom piatom mieste útočí na Gaslyho: Nedali sme mu šancu

Stred poľa má v tejto sezóne jasného šéfa, je ním Carlos Sainz. Ten je na siedmom mieste celkového poradia s pohodlným 27-bodovým náskokom na Kimiho Räikkönena, a už si brúsi zuby na šiesteho Pierra Gaslyho, ktorého v Maďarsku pomerne presvedčivo zdolal.

Gasly 63 bodov, Sainz 58. Taký je momentálny rozdiel medzi šiestym a siedmym miestom šampionátu. Španielsky pilot odvádza vskutku parádne výkony, najmä keď uvážime, že po prvých troch podujatiach sezóny mal na svojom konte okrúhlu nulu. Od Baku však bodoval vo ôsmich z deviatich podujatí, pritom v Kanade mu najlepšia desiatka ušla len veľmi tesne. Právom je tak najlepším pilotom „zvyšku sveta“ a k neoficiálnej korune má skvelo našliapnuté.

Maďarsko bolo dokonalým podčiarknutím jeho formy. Po štarte z ôsmeho miesta finišoval piaty, a to druhýkrát po sebe. V Nemecku však sám priznal, že piate miesto nechutí až tak sladko, najmä keď ho zdolali Daniil Kvjat a Lance Stroll. Na Hungaroringu však už rozdával úsmevy.

„Druhé piate miesto v rade, pokiaľ viem, toto sa mi v kariére ešte nepodarilo,“ povedal po maďarskom víkende Sainz. „Som veľmi, veľmi šťastný. Najmä toto piate miesto – neviem prečo – ale chutí omnoho sladšie, než to pred týždňom v Hockenheime. Boli to normálne preteky, manažovali sme to tak, aby sme porazili Pierra (Gaslyho) a finišovali pred Mercedesom. Je to viac ako dobrý pocit.“

„Gasly bol veľmi blízko, ale nedostal šancu,“ povedal Sainz. „Myslím, že to bolo podobné, ako ja a Ricciardo v Silverstone. Snažiť sa držať auto na tom správnom mieste a nerobiť žiadne chyby. Nedali sme mu skrátka šancu. Samozrejme, mali sme skvelé tempo, a to nám pomohlo.“

„V posledných desiatich kolách prvého stintu sme mali lepšie tempo, než Ferrari. Urobili sme si náskok na chlapcov vzadu a finišovali na piatom mieste. To sú pre nás naozaj dobré správy,“ povedal Sainz.

Nie je to pritom len on, v skvelej forme je celý McLaren. Dnes už málokto pochybuje, že štvrté miesto pohára konštruktérov bude patriť práve tímu z Wokingu. Tento tradičný tím má po polovici sezóny na konte 82 bodov, takmer dvakrát viac, než piate Toro Rosso.

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Carlos Sainz ml.

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia

Magazín

Pozri viac