spravy.sk spravy.sk

Leclerc nechápe, ako Vettel dokázal pošetriť svoje pneumatiky
zdroj: TASR/AP

Leclerc nechápe, ako Vettel dokázal pošetriť svoje pneumatiky

Ferrari v Maďarsku svoje stratégie rozdelilo. Kým Charles Leclerc prezúval zo stredne tvrdých na tvrdé pneumatiky, Sebastian Vettel svoj prvý stint poriadne natiahol a nasadil mäkké zmesi. Tento variant sa napokon ukázal ako efektívnejší, keďže Nemec dve kolá pred koncom dokázal svojho tímového kolegu preskočiť.

V Maďarsku bol Leclerc blízko šiesteho pódia v kariére. Dve kolá pred koncom ho však predstihol tímový kolega Sebastian Vettel, ktorý išiel na odlišnej stratégii. Kým Leclerc zastavil v 28. kole a vymenil žlto označené stredne tvrdé, za bielo označené tvrdé zmesi, Vettel natiahol svoj prvý stint o poznanie dlhšie. Do boxov šiel až o dvanásť kôl neskôr a obul mäkké pneumatiky. Monačan po pretekoch priznal, že nechápe, ako to jeho nemecký kolega dokázal, no plánuje upraviť svoj jazdecký štýl tak, aby bol šetrnejší k pneumatikám.

„Degradácia mojich pneumatík bola oveľa väčšia, v porovnaní so Sebom,“ povedal Leclerc. „Verím, že dôvodom je jazdecký štýl. Možno riadim auto v pretekoch omnoho agresívnejšie. Potrebujeme tomu porozumieť a pokúsiť sa to zlepšiť do ďalších pretekov.“

Leclerc síce body s Vettelom prehráva 156 ku 132, no svojho tímového kolegu porazil v kvalifikácii už päťkrát v rade. Monačan mal z úvodu sezóny problémy najmä v sobotu, čo už ale zdá sa neplatí. Teraz sa karta obrátila a Charles potrebuje zabrať najmä v pretekoch.

„Na konci oboch stintov mi chýbalo tempo, najmä z dôvodu degradácie pneumatík,“ povedal Leclerc. „Takže neviem, v niektorých pretekoch som rýchly v kvalifikácii, no potom bojujem viac v koncovke pretekov.“

„Potrebujem to pochopiť, ak to chcem zmeniť. Je to však aj otázka jazdeckého štýlu, ako lepšie hospodáriť s pneumatikami,“ uzavrel Leclerc.

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Charles Leclerc

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia

Magazín

Pozri viac