spravy.sk spravy.sk

Helmut Marko o Verstappenovi: Interne sme už boli dohodnutí
zdroj: TASR/AP

Helmut Marko o Verstappenovi: Interne sme už boli dohodnutí

Helmut Marko priniesol do Formuly 1 viacero kvalitných pretekárov a keď sa pozrie na výsledky posledných veľkých cien, isto je rád. V Nemecku bol Max Verstappen prvý, Sebastian Vettel druhý, Daniil Kvjat tretí, Carlos Sainz piaty a Alex Albon šiesty, tentoraz v Maďarsku bol Verstappen druhý, Vettel tretí a Sainz piaty.

Okrem toho na scénu priniesol napríklad aj Daniela Ricciarda, ktorý má tiež značné kvality. Horšie je to už s Pierrom Gaslym, ktorý nepíše šťastný príbeh. Patrí medzi jazdcov, ktorí síce majú rýchlosť, ale v určitom tíme ju akosi nevedia ukázať. Podobný príklad bol aj Stoffel Vandoorne.

"Je to príjemné, ale interne sme už boli dohodnutí na tom, že budeme pokračovať," povedal Marko o tom, že Verstappen v tíme ostane aj ďalší rok, v rozhovore pre Motorsport-Magazin.com

Horšie je to už s Gaslym, ktorého sa však Rakúšan pomerne zastáva. Nemá nikoho, kým by ho nahradil. "Na štarte prišiel o miesta a potom to už nešlo," opísal jeho predstavenie na Hungaroringu. "Navyše nepatrí medzi jazdcov, ktorí najlepšie predbiehajú, ale aj u ostatných sme videli, že s tým mali problém. Prehral si to na štarte."

Musí sa teraz počas letnej prestávky obávať, že mu zazvoní telefón a vypočuje si nepríjemnú správu? "Najskôr do tej letnej prestávky vôbec vstúpme a potom uvidíme," odpovedal Marko.

Bývalý pretekár hovoril aj o predstavení Verstappena, ktorý v samom závere pretekov prišiel o víťazstvo. Uznal, že proti Mercedesu sa nedalo ubrániť - strieborní boli rýchlejší a uplatnili dobrú stratégiu.

"Keď sa pozrieme na to, kde boli ostatní... také Ferrari dostalo takmer kolo. Z tohto pohľadu je to teda v poriadku, ale aj tak musíme naďalej tvrdo pracovať," zdôraznil Helmut Marko, ktorý sa už teší na ďalší vývojový krok Hondy. "Po stránke koní sa opäť priblížime. Tentoraz sme na rovinkách strácali štyri desatiny, ale potom by sa to malo relatívne vyrovnať."

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Helmut Marko

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia

Magazín

Pozri viac