spravy.sk spravy.sk

Bottas naznačil, že prehodnotí prístup k súbojom s tímovým kolegom
zdroj: TASR/AP

Bottas naznačil, že prehodnotí prístup k súbojom s tímovým kolegom

Fínsky pilot v službách Mercedesu Valtteri Bottas prežil naozaj hororové prvé kolo Veľkej ceny Maďarska. Najprv v prvej zákrute pri snahe predstihnúť Maxa Verstappena prebrzdil svoje pneumatiky, potom sa v sekcii zákrut dva a tri ocitol v súboji s Lewisom Hamiltonom, ktorý vyústil v drobný kontakt. V boji s tímovým kolegom však prejavil možno až priveľa rešpektu, a to bola jedna z príčin, prečo sa následne stal sa korisťou Charlesa Leclerca. Zvyšok príbehu už dobre poznáte.

Bottas svoje konanie spätne zhodnotil a pripustil, že by si celkovo mohol počínať inak. Podľa jeho slov, ak by proti nemu nestál tímový kolega, dopadlo by to inak. Kým však Hamilton po odmávaní šachovnicovou vlajkou oslavoval triumf, Bottas preťal cieľovú pásku ôsmy.

„Tak to chodí,“ povzdychol si Bottas, ktorého cituje Motorsport.com. „Sme tu nielen ako jednotlivci, ale tiež ako tím. Chceme maximalizovať bodový zisk.“

„Ak niekoho vytlačíte z trate, stále to môžete urobiť férovo, tvrdo a s rešpektom. Tretia zákruta bola na hrane, Lewis mi nenechal veľa miesta. Keď sa nabudúce ocitnem v podobnej situácii, ako v druhej zákrute, kde som stratil pozíciu, budem myslieť inak. Obaja sa však stále rešpektujeme a poznáme svoje hranice,“ povedal Bottas.

Šéf Mercedesu Toto Wolff je známy svojim postojom k interným súbojom. Obaja jazdci jeho tímu si musia nechať dostatočný priestor. Skrátka, k boju s tímovým kolegom musia piloti pristúpiť úplne inak, než k súboju s ktorýmkoľvek iným súperom. Ako dokonalý príklad mu poslúžil súboj Verstappen – Leclerc v Rakúsku, kedy Max mohol svojmu súperovi dať viac miesta, ale neurobil tak.

„Diskutovali sme o tom v tíme. Aj keď komisári považujú incident medzi Leclercom a Verstappenom za korektný, v rámci tímu to za korektné nepovažujeme. Nechávame si priestor,“ povedal Wolff.

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Valtteri Bottas

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia

Magazín

Pozri viac