spravy.sk spravy.sk

Giovinazzi: Prvá polovica sezóny nebola z mojej strany ideálna
zdroj: TASR/AP

Giovinazzi: Prvá polovica sezóny nebola z mojej strany ideálna

Veľká cena Maďarska bola dokonalou metaforou prvej polovici sezóny v podaní tímu Alfa Romeo. Kým Kimi Räikkönen bojoval v najlepšej desiatke o body, Antonio Giovinazzi sa opäť trápil v pretekovom tempe.

Talian už v sobotu dobre vedel, že to nebude mať jednoduché. Penalizácia ho zosunula až na sedemnáste miesto, a na trati ako Hungaroring to znamená, že na zisk bodov budete potrebovať aj poriadnu porciu šťastia. Giovinazzi napokon finišoval až na osemnástom mieste, horší bol už len Robert Kubica.

„Je to sklamanie,“ povedal Giovinazzi. „V úvodnom kole som sa dostal do kontaktu, bol som v sendviči medzi dvoma autami. Celý prvý stint som sa trápil s pneumatikami, kvôli čomu som musel zastaviť v boxoch skôr, než sme plánovali.“

„Je to škoda takýmto spôsobom ukončiť prvú polovicu sezóny, najmä keď sme v posledných pretekoch mali dobré tempo. Opäť sme však nedokázali premeniť náš potenciál na body.“

„Aspoň máme teraz nejaké voľno – možnosť trochu zresetovať a vrátiť sa v lepšej forme v druhej polovici sezóny. Tá prvá nebola z mojej strany ideálna. Bolo to ako na horskej dráhe, no budem pokračovať v tvrdej práci, aby som sa zlepšil,“ povedal Giovinazzi.

Šéf tímu Frédéric Vasseur vyjadril s výkonom tímu polovičnú spokojnosť. Iceman doviezol „domov“ užitočných osem bodov, vďaka ktorým sa Alfa dotiahla na Renault a Toro Rosso. Ak sa však tím chce dostať na piate miesto pohára konštruktérov, určite bude potrebovať Giovinazziho viac bodov.

„Boli to pre tím také rozpoltené preteky,“ povedal šéf Alfy Romeo Frédéric Vasseur. „Kimi ich odjazdil naozaj dobre a čisto. V záverečných kolách odrazil nápor Bottasa a siedme miesto je niečím, v čo sme dúfali. S bodmi môžeme byť spokojní.“

„Na druhú stranu, Antonio štartoval zo sedemnástej pozície, čo na tejto trati znamená zakaždým problémy. Pneumatiky sú dôvodom toho, prečo nemohol v pretekoch dosiahnuť žiadny progres, najmä v prvom stinte,“ povedal Vasseur.

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Alfa Romeo

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia

Magazín

Pozri viac