spravy.sk spravy.sk

Steiner na Magnussenovej obrane nevidí nič zlé, takýchto incidentov však mal Dán už mnoho
zdroj: Haas

Steiner na Magnussenovej obrane nevidí nič zlé, takýchto incidentov však mal Dán už mnoho

Kevin Magnussen si svojou defenzívou medzi kolegami množstvo kamarátstiev nevybudoval. Po Nicovi Hülkenbergovi, Charlesovi Leclercovi, Pierre Gaslym či Fernandovi Alonsovi sa k jeho obdivovateľom rozhodne nepridá ani Daniel Ricciardo, ktorý pocítil tvrdosť Dánovej obrany v Maďarsku.

Šéf Haasu Günther Steiner však počínanie svojho zverenca bráni a na Kevinovej obrane nevidí nič zlé. Žiadny veľký exces proti pravidlám v maďarskom súboji medzi Magnussenom a Ricciardom nevidelo ani riaditeľstvo pretekov, ktoré tímu adresovalo len varovanie. Ricciardo po pretekoch povedal, že za svoje zmeny smeru pri brzdení si Magnussen zaslúžil riadny trest.

„Riaditeľstvo pretekov nás informovalo, že musí prestať meniť stopu v priebehu brzdenia, a to bolo všetko,“ povedal Günther Steiner. „Je tu ešte iný jazdec, ktorý to robí celý čas, pritom odchádza nepotrestaný. To bola naša odpoveď. Myslím, že to bol dobrý súboj o trináste miesto.“

Haas však zostal len pri stručnom posunutí správy z riaditeľstva pretekov pilotovi. Nevydal žiadne ďalšie pokyny alebo rady, čo mohlo v konečnom dôsledku znamenať problémy. Tím mohol byť za svoju nedôslednosť predvolaný ku komisárom alebo dostať pokutu. Keď uvážime, že sa jednalo len o boj o trináste miesto, bol to trochu risk.

„Áno, rozhodli sme sa riskovať trest alebo predvolanie ku komisárom, pretože si myslím, že sme tu, aby sme pretekali. A nemyslím, že to bolo nebezpečné alebo niečo podobné. V tom súboji aj tak o nič nešlo, takže aspoň to bola dobrá šou,“ povedal Steiner.

„Samozrejme, že Ricciardo nebol nadšený, no podľa mňa Kevin neurobil nič prehnané, len bránil svoju pozíciu. Myslím, že si to každý užíval,“ dodal.

Riaditeľ pretekov Michael Masi povedal, že problém v Magnussenovom počínaní spočíval v jeho pravidelnom opakovaní, pričom sa jednalo o situácie na hrane. Podľa pravidiel smie pilot urobiť jeden pohyb, za účelom bránenia svojej pozície. Ale zmena smeru pri brzdení je niečo, čo nie je prípustné, najmä ak to pilot robí neustále. Preto prišiel zo strany samotných pilotov apel, aby na to riaditeľstvo pretekov dbalo.

Kevin Magnussen je podobnými manévrami známy. Kvôli nim si medzi svojimi súpermi nevybudoval práve dobrú povesť. Pred dvoma rokmi vyviezol v Maďarsku na trávu Nica Hülkenberga. Za jeho neskorý manéver vlani v Japonsku počastoval svojho súpera nadávkami aj Charles Leclerc. „Magnussen je a vždy bude hlupák, to je skrátka fakt. Hanba,“ povedal Monačan.

Pár mesiacov predtým sa na dánskeho súpera osopil aj Fernando Alonso. „To čo robí Magnussen, keď sa ho snažíte predbehnúť... vytlačí vás z trate. To som ešte v živote nevidel, vytlačil ma siedmej, jedenástej aj dvanástej zákrute,“ adresoval vtedy do vysielačky „El Nano“.

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Günther Steiner

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia

Magazín

Pozri viac