spravy.sk spravy.sk

Na maďarský výsledok môžeme byť hrdí, tvrdí Pérez
zdroj: Racing Point

Na maďarský výsledok môžeme byť hrdí, tvrdí Pérez

VC Maďarska, posledná pred letnou prestávkou, priniesla napínavý súboj medzi Maxom Verstappenom a Lewisom Hamiltonom. Nenudili sa ani jazdci v strede poľa, kde to opäť bolo veľmi tesné.

Už dávno sú preč časy, v ktorých by Sergio Pérez očakával v každých pretekoch boj o víťazstvo. Jazdec tímu Racing Point sa ocitol v tesnej bitke v strede poľa, ktorá mu na Hungaroringu nakoniec nevyšla, keď ho o desiate miesto obral Alexander Albon. 

Pérez napriek tomu povedal, že môžu byť na výsledok hrdí. „Urobili sme fantastické preteky, mali sme dobrý štart, podarili sa nám dva 'undercuty',“ opísal priebeh VC. 

Mexičanovi sa podarilo v prvom kole získať až štyri pozície, keď sa postupne dostal cez Kevina Magnussena, Georga Russella a oboch jazdcov tímu Toro Rosso. Racing Point mu v osemnástom kole zmenil pneumatiky z medium na hard, vďaka čomu sa mu podaril undercut až na dvoch jazdcov. V závere prišiel o bod za desiate miesto kvôli zrážke s Albonom. 

„Išiel príliš rýchlo a došlo ku kontaktu, ktorý poškodil môj monopost. Prísť do cieľa na jedenástom mieste bola výzva,“ skonštatoval Pérez

„Vedeli sme, že preteky v Maďarsku budú náročné, ale bojovali sme až do konca. Škoda, že sa nám nepodarilo získať aspoň bod. S výsledkom som spokojný, pretože viem, že sme do toho dali všetko. Verím, že druhá polovica sezóny bude pre nás lepšia,“ uzavrel Pérez.

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Maďarsko

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia

Magazín

Pozri viac