spravy.sk spravy.sk

Alesi, Domenicali i Binotto sú z Micka nadšení: Určite sa do F1 dostane, hlási Francúz
zdroj: TASR/AP

Alesi, Domenicali i Binotto sú z Micka nadšení: Určite sa do F1 dostane, hlási Francúz

Víkendové víťazstvo Micka Schumachera v nedeľnom šprinte Veľkej ceny Maďarska spôsobilo vo svete motoršportu pozdvihnutie. Tento počin predstavuje dôležitý míľnik v kariére mladého Nemca, ktorého by mnohí radi videli vo Formule 1 čo najskôr. Čaká ho však ešte dlhá cesta.

Aktuálne jedenásty muž poradia Formuly 2 dokázal, že sa vie vysporiadať s tlakom. Ten je naňho vyvíjaný už niekoľko rokov. Čelí tiež veľkému zástupu kritikov, ktorí o ňom tvrdia, že za svoju súčasnú pozíciu vďačí najmä svojmu menu. Mick je tak v počiatkoch svojej kariéry v úplne inej pozícii, než väčšina jeho pretekárskych vrstovníkov.

Prvé víťazstvo rozhodne dodá mladému Schumacherovi sebavedomie a dôveru v samého seba. Ďalšie body a postup v celkovom hodnotení totiž bude potrebovať ako soľ.

„Mick sa určite do Formuly 1 dostane,“ povedal bývalý pilot Ferrari a rodinný priateľ Schumacherovcov, Jean Alesi pre Corriere della Sera. Mimochodom, s jeho synom Giulianom Alesim Schumi junior v tejto sezóne F2 preteká. Mladému Francúzovi sa však veľmi nedarí, po ôsmich víkendoch má na konte len jeden bod.

„Nebolo preňho ľahké zvyknúť si na to, čo jeho otec pre Formulu 1 znamená. Na druhú stranu mu to pomohlo vyzrieť,“ dodal Alesi.

„Myslím, že to trvalo nejaký čas, kým si vzal niečo z tej vášne, ktorú mu Michael dal. Mick ju však predal svojim vlastným spôsobom,“ povedal o synovi slávneho otca bývalý šéf Ferrari Stefano Domenicali.

„Sledovať to všetko pod pódiom, vidieť Corinu a mnoho starších kolegov. Bolo to akoby som sa vrátil v čase,“ povedal šéf Scuderie Mattia Binotto. „Je to radosť mať takéhoto chlapca v našej akadémii. Vďaka svojmu odhodlaniu a vášni sa stal plnohodnotným členom našej party. Má silný charakter, ale je to tiež tímový hráč.“

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Mick Schumacher

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia

Magazín

Pozri viac