spravy.sk spravy.sk

Räikkönen: Naše body nezodpovedajú realite prvej polovice sezóny
zdroj: TASR/AP

Räikkönen: Naše body nezodpovedajú realite prvej polovice sezóny

Kimi Räikkönen a Alfa Romeo majú za sebou vcelku úspešnú polovicu sezóny. Mrzieť môže najmä nemecká penalizácia, ktorá tím stála dobrých desať bodov, vďaka ktorým by dnes dýchal na krk Toro Rosso na piatom mieste pohára konštruktérov. Vzhľadom na rozpočtové možnosti stajne však pretekanie po boku McLarenu a Renaultu možno považovať za úspech.

Vlaňajšie angažovanie Kimiho sa Alfe Romeo rozhodne vypláca. Fínsky matador rozhodným spôsobom vyhráva interný súboj s kolegom Antoniom Giovinazzim, keď získal 31 z 32 bodov tímu z Hinwilu. Súčasné siedme miesto v celkovom hodnotení teda možno pripísať trochu aj na vrub výkonom talianskeho pilota, ktorý rozhodne mal príležitosti nato, aby za dvanásť víkendov vybojoval viac, ako ten jeden bod.

Kimi podpísal s Alfou zmluvu minulú jeseň. Musel tušiť, že s týmto tímom sa mu ťažko podarí dostať na pódiové priečky. Aké mal vlastne očakávania?

„Nemal som žiadne. Prišiel som sem, aby som odovzdal to najlepšie. Myslím, že ak sa teraz pozriete na náš bodový stav, vyzerá to celkom na ho**o. Na druhú stranu to však nezodpovedá realite prvej polovice sezóny,“ povedal Kimi, ktorého cituje GPToday.net.

„Iste, v Barcelone a podujatiach predtým a potom sme neboli celkom tam, kde sme chceli. Boli sme skrátka pomalí. Ideme však správnym smerom, ako tím ale máme limity. Nie sme ako chlapci vpredu, vieme to a akceptujeme. Chceme zrýchľovať a postupne si budovať pozíciu. Chce to však čas,“ povedal Räikkönen.

„Stále to môže byť lepšie, nie vždy sme dokázali maximalizovať naše bodové zisky, ale tak to skrátka chodí.“

Iceman
finišoval v Maďarsku siedmy. Nebyť nemeckého trestu (kde preťal cieľovú pásku taktiež na siedmom mieste), bolo by to už piate umiestnenie v najlepšej desiatke po sebe. Ako jediný pilot stredu poľa dokázal v Budapešti vyzvať McLareny. Dokonca tvrdí, že Alfa na tom na Hungaroringu bola po stránke rýchlosti lepšie.

„Boli to dobré preteky,“ povedal Räikkönen pre oficiálnu webovú stránku tímu. „Auto sa na trati chovalo skvele. V prvom kole sa mi podarilo vyhnúť problémom. Potom sme mali lepšiu rýchlosť, než McLaren, ale predbehnúť ho nebolo reálne.“

„Po zastávke v boxoch sme vedeli, že ich nepredbehneme, preto som musel do konca pretekov šetriť pneumatiky. Jediné, čo sme mohli urobiť lepšie je možno zastaviť o kolo skôr, ale to je všetko,“ uzavrel Räikkönen.

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Kimi Räikkönen

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia

Magazín

Pozri viac