spravy.sk spravy.sk

Horner: Vďaka Bohu, že Formula 1 má Red Bull a Maxa
zdroj: Red Bull Content Pool

Horner: Vďaka Bohu, že Formula 1 má Red Bull a Maxa

Svet Formuly 1 čakal naozaj dlho, kým sa v sezóne 2019 objavil niekto, kto dokáže reálne vyzvať tím Mercedes. Stal sa ním najmä Red Bull a jeho hviezda Max Verstappen. Kým sa to však stalo, utiekla nám takmer polovica sezóny.

Double v prvých piatich podujatiach tohto ročníka. Mercedes dominoval aj vo Francúzsku a v Británii. Kráľovná motoršportu skrátka nezažila ideálny začiatok sezóny 2019 a niesla sa na ňu obrovská vlna kritiky. Zlom však nastal v Rakúsku, kde sme boli svedkami parádnych pretekov. Od víkendu na Spielbergu sa ťahá s F1 pozitívna vlna až dodnes. V Rakúsku, Británii, Nemecku a Maďarsku sme boli svedkami skvelej šou. Svoj podiel na tom má aj tím Red Bull a jeho pilot Max Verstappen.

„Vďaka Bohu, že Formula 1 má Red Bull a Maxa Verstappena,“ povedal po maďarskom podujatí šéf Red Bullu Christian Horner. „Bez nás by to bola celkom nuda. Myslím, že je to skvelé mať preteky, ako boli v Maďarsku, aj keď sme sa nedostali na vrchol. Toto však chcú fanúšikovia vidieť. Podľa mňa boli posledné štyri preteky naozaj skvelé, hlavne po tej francúzskej nude.“

„Dúfajme, že budeme v tomto trende pokračovať aj v nasledujúcich podujatiach. Ak Max dokáže vyzvať Lewisa a Ferrari, potom nás čaká svetlá budúcnosť,“ povedal Horner.

Red Bull mal zo začiatku sezóny problémy vysporiadať sa novými pravidlami, ktoré uškodili schopnosti inžinierov stajne pracovať s predným krídlom. Rakúsky tím tak mal komplikácie s vyvážením svojich monopostov, ktoré ešte umocnili problémy okolo novej špecifikácie pneumatík Pirelli.

Všetko však vyriešili rakúske aktualizácie, ktoré Red Bullu umožnili akoby šibnutím čarovného prútika súperiť s Mercedesom. Aktuálne vyzerajú Horner a spol. omnoho kompetentnejší vyzvať lídra šampionátu, než napríklad Ferrari.

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Christian Horner

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia

Magazín

Pozri viac