spravy.sk spravy.sk

Williamsová: Disponujeme zdravým rozpočtom
zdroj: Williams

Williamsová: Disponujeme zdravým rozpočtom

Tím Williams je už nejaký ten piatok na chvoste štartového poľa. Druhá sedačka je obsadená takým jazdcom, ktorý je schopný priniesť do tímu balík peňazí. Možno by ste si preto mysleli, že s financiami stajne to nevyzerá dobre, opak je však pravdou.

„Máme zdravý rozpočet na dlhé roky dopredu,“ povedala zástupkyňa šéfa Williamsu Claire Williamsová vo svojom nedávnom rozhovore pre RaceFans. „Podľa mňa v tomto športe ľudia radi hľadajú tím, ktorý môžu použiť na pomenovanie všetkých negatív a problémov Formuly 1 – a to je momentálne Williams.“

„Sme však obchodnou spoločnosťou, každý sa na naše obchodné výsledky môže pozrieť. Mali sme niekoľko naozaj dobrých rokov a generovali zisk. Rok 2020 a nasledujúce pre nás vyzerajú v tomto smere dobre,“ hlási Williamsová finančnú stabilitu.

„Prostredie, v ktorom pracujeme, nie je zdravé. Snažíme sa získať peniaze od sponzorov, aby sme udržali náš tím v prevádzke, preto sme pri vytváraní príjmov museli byť občas kreatívni. V roku 2021 nás čaká rozpočtový strop a spravodlivejšia distribúcia prize money, čo je pre nás pozitívne.“

Williams v posledných rokoch stratil Martini, ako titulného sponzora tímu. Vlani sa po ročnej spolupráci s britskou stajňou rozlúčilo aj SMP. Ruskú spoločnosť však nahradil poľský Orlen a Martini firma ROKiT. Najmä súčasný hlavný sponzor predstavuje pre Williams z dlhodobého hľadiska kľúčovú oporu.

„Naši partneri nás neuveriteľným spôsobom podporujú. V tejto sezóne sme z ich strany nemali žiadne negatívne ohlasy ohľadne našej výkonnosti, čo je dôkazom skvelej práce nášho marketingu. Naša hodnota tak nespočíva len v tom, čo sa deje na trati,“ povedala Williamsová.

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Claire Williamsová

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia

Magazín

Pozri viac