spravy.sk spravy.sk

Pirelli zaslalo tímom list ohľadne pneumatík pre rok 2020 a nasledujúce
zdroj: Pirelli Motorsport

Pirelli zaslalo tímom list ohľadne pneumatík pre rok 2020 a nasledujúce

Dodávateľ pneumatík Pirelli započal diskusie s tímami ohľadne ďalšej budúcnosti obutia monopostov. Talianska spoločnosť zaslala v spolupráci s FIA tímom list, v ktorom rozpracúva ciele a detaily ďalšej spolupráce v oblasti dodávok pre rok 2020 a nasledujúce.

Je to tiež reakcia na pokrok v diskusiách o nových pravidlách platných od roku 2021. Dôležitou súčasťou listu sú tiež stanoviská ohľadne nových 18-palcových pneumatík, ktoré uvidíme o dva roky. Strany sa po mesiacoch rokovaní dohodli na troch hlavných pilieroch budúcnosti pre Pirelli, ktorými sú širšie pracované okno, menej prehrievania a nižšia degradácia. Podrobnosti a konkrétne čísla budú doladené v spolupráci s tímami.

„Dostali náš cieľový list. A sme radi, že dostávame pripomienky a poznámky čo najrýchlejšie, aby sme zistili, či ich dokážeme vyriešiť. Je to stále v procese. Samozrejme sme v našom liste adresovali aj rok 2021, takže máme akoby dve úlohy,“ povedal Mario Isola, ktorého cituje Motorsport.com.

„Pracovali sme na tom s FIA a F1. Podľa niektorých to je len o tom, napísať čísla na kus papiera, ale tak to nie je,“ povedal Isola. „Našou ideou sú pneumatiky s nízkou degradáciou, odolné voči prehrievaniu, aby na to piloti mohli viac tlačiť. Musíme však presne definovať, čo tým myslíme. Ak povieme, že máme tri zmesi na každé preteky s nulovou degradáciou, bude to na nič, pretože každý logicky nasadí tie najrýchlejšie. Keď povieme pneumatiky s nízkou degradáciou, musíme to vyjadriť číselne.“

Zároveň dodáva, že ciele pre rok 2020 a 2021 sú síce podobné, ale predsa iné. O dva roky totiž budeme vidieť 18-palcové pneumatiky, ktoré budú samozrejme skonštruované inak. Preto sa im Pirelli musí prispôsobiť. „Áno niektoré ciele sú veľmi podobné, iné určené skôr smerom k roku 2021,“ povedal Isola.

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Pirelli

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia

Magazín

Pozri viac