spravy.sk spravy.sk

Giedo van der Garde sa zastal Gaslyho: Dokáž im, že sa mýlia
zdroj: Sauber F1 Team

Giedo van der Garde sa zastal Gaslyho: Dokáž im, že sa mýlia

Pierre Gasly v Red Bulle skončil, od podujatia v Spa ho nahradí Alexander Albon. Pre psychiku francúzskeho mladíka je to ďalší tvrdý direkt. Jeden z prvých, ktorý mu vyjadril podporu bol bývalý pilot Caterhamu Giedo van der Garde.

Holandský pilot prežil vo Formule 1 iba ročnú anabázu v tíme Caterham, ktorý skončil v sezóne 2013, kedy zaň Giedo jazdil, na poslednom mieste pohára konštruktérov bez jediného bodu. Van der Garde prichádzal ako už pomerne skúsený 27-ročný nováčik. Na opasku mal napríklad titul šampióna Formuly Renault 3,5 a dlhodobo dobré výsledky podával aj v GP2.

Caterham ho angažoval spolu s Charlesom Picom, v tíme nahradili skúsených matadorov Heikkiho Kovalainena a Vitalija Petrova.

„V polovici roku 2013 neboli moje výsledky v Caterhame také, ako by sme si ja a môj tím predstavovali. Bol to môj prvý rok vo Formule 1 a všetko akoby sa udialo v zlomku sekundy. V jedných pretekoch som havaroval, v ďalších prišli mechanické problémy a než sa nazdáš, si pod takým tlakom, ako nikdy predtým,“ napísal na svojom Instagrame van der Garde.

„Stále som sa upokojoval: ,Buď v kľude, je to ešte len tvoj prvý rok, ukázal si sa v GP2, všetko sa zas otočí v tvoj prospech‘. Potom zazvonil telefón. Bol to môj šéf, s ktorým som mal vždy dobrý vzťah. ,Počuj chlapče, skazíš ďalšie preteky a si vonku‘, povedal mi. Zavládlo ticho. Konverzácia skončila,“ spomína Holanďan.

„Nespanikáril som, premenil som ten tlak na vlastnú motiváciu. Ďalšie preteky boli v Spa a ja som v sobotu postúpil do druhej časti kvalifikácie. Po nej ma môj šéf opäť raz objal. Aj taká je Formula 1. Súcitím s tebou Pierre, ale nikdy sa nevzdávaj chlape. Získaj späť svoju sebadôveru a určite im dokážeš, že sa mýlia. Zlom väz,“ poprial Gaslymu.

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Giedo van der Garde

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia

Magazín

Pozri viac