spravy.sk spravy.sk

Leclerc: Najväčšou výzvou bolo to veľké množstvo ľudí
zdroj: Ferrari

Leclerc: Najväčšou výzvou bolo to veľké množstvo ľudí

Povýšenie Charlesa Leclerca do tímu Ferrari už po jeho nováčikovskej sezóne spôsobilo medzi odborníkmi i fanúšikmi spory. Po polovici sezóny však môžeme Monačanovo počínanie ohodnotiť dobrou (aj keď nie výbornou) známkou. Rozhodne sa v tých dvanástich pretekoch dopustil chýb, čo sám Leclerc nepopiera.

Jazdiť za Scuderiu Ferrari patrí vo svete motoršportu k najväčším výzvam, ale zároveň aj najväčším úspechom. Stále len 21-ročného Charlesa čakala veľká úloha. Talianski fanúšikovia i talianske médiá vyžadujú splnenie tých najprísnejších kritérií.

„Tlak som naozaj necítil,“ spomína na svoje začiatky v tíme Leclerc. „Samozrejme, byť pilotom Ferrari je splnený sen, ale tiež to prináša veľkú kopu práce. Musíte pracovať tak tvrdo, ako sa len dá. To platí pre každý top tím.“

Leclerc
síce Tifosi radosť z víťazstva nedoprial, no dve pole position a tesný súboj s tímovým kolegom je rozhodne to, čo od neho šéfovia Scuderie pred sezónou požadovali. Charles stále môže po sezóne z interného súboja vyjsť víťazne, hoci aktuálny rozostup 24 bodov favorizuje skúsenejšieho Sebastiana Vettela.

„V porovnaní s menším tímom je tu veľké množstvo ľudí, ktorým musíte porozumieť a naučiť sa s nimi pracovať. To bola pre mňa tá najväčšia výzva,“ povedal Leclerc. „Určite to však platí aj opačne. Ja som sa učil, ako pracovať s tímom a tím sa učil, ako pracovať so mnou. Z pretekov na preteky sa to zlepšuje.“

„Som spokojný s tým, ako sa mi prvej polovici sezóny darilo. Ako pilot som veľmi vyspel. Určite sa objavili aj chyby, z ktorých som sa poučil. Mal som problémy v kvalifikácií, vynaložil som veľké úsilie v snahe zlepšiť ju a myslím, že teraz to už je oveľa lepšie. Určite je tu ešte zopár vecí, ktoré môžem zlepšiť a rovnaké to bude aj na konci mojej kariéry. Stále sa môžete zlepšovať,“ povedal monacký mladík, ktorý si aktuálne užíva s kamarátmi v Grécku.

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Charles Leclerc

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia

Magazín

Pozri viac