spravy.sk spravy.sk

McLaren by mohol dať pilotom IndyCar šancu vo Formule 1
zdroj: Twitter/McLaren

McLaren by mohol dať pilotom IndyCar šancu vo Formule 1

Vstup McLarenu do americkej série IndyCar môže pre Formulu 1 predstavovať most medzi dvoma svetmi, ktoré sa zdajú také vzdialené. Britský tím dokáže otvoriť cestu americkým pilotom, ktorí by si radi vyskúšali najvyššiu motoristickú triedu.

Mohol by McLaren pomôcť pilotom IndyCar do F1? Túto otázku dostal šéf McLarenu Zak Brown. „Áno, v súčasnosti máme nováčika (Sergio Sette Camara, pozn. red.), ktorý absolvuje nováčikovské testy vo Formule."

„Ak budeme mať pocit, že jeden z našich pilotov v IndyCar má reálnu šancu vo Formule 1, potom mu určite dáme príležitosť v nejakých nováčikovských testoch. To je jedna z tých skvelých vecí, keď súťažíte v Indy aj F1, vytvárate príležitosti pre jazdcov alebo inžinierov.“

Zatiaľ však nevieme s určitosťou povedať, ktorý pilot IndyCar by sa vďaka zmluve s Arrow McLaren Racing mohol dostať do kokpitu F1. Podmienkou je, aby nováčik v čase testovania pre tím Formuly 1 nemal na konte viac, ako dve veľké ceny. Možno aj táto skutočnosť spôsobila, že o tento tím je v severnej Amerike omnoho väčší záujem.

„Telefón začal zvoniť,“ povedal Brown. Sam Schmidt dodáva: „Cieľom bolo vydať oficiálne oznámenie a potom počkať, či sa aktivujú naše telefóny. Následne sa stretneme a začneme pracovať na týchto ponukách a rozhodnutiach. Bude to trvať niekoľko týždňov.“

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: McLaren

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia

Magazín

Pozri viac