spravy.sk spravy.sk

Kráľ kvalifikácie? Hamilton si myslí, že práve tú musí zlepšiť
zdroj: Mercedes

Kráľ kvalifikácie? Hamilton si myslí, že práve tú musí zlepšiť

Na pole position stál v kariére presne 87-krát, nikto pred ním nedokázal nazbierať toľko kvalifikačných víťazstiev. V historických tabuľkách má pritom už slušný náskok. V tejto sezóne však až takú dominanciu nepredvádza, preto si Lewis Hamilton myslí, že práve na tejto stránke musí vo zvyšku sezóny pracovať.

V internom súboji s Valtterim Bottasom vedie „len“ pomerom 7:5, pričom obaja stáli na pole position zhodne po štyrikrát. Hamilton si však dokonalo napravil chuť v pretekoch, v ktorých fínskeho kolegu porazil deväťkrát z dvanástich prípadov. Po maďarskom víkende však zostal Lewis Hamilton pragmatický.

„Z takýchto pretekov si stále môžete vziať poučenie,“ povedal víťaz posledných pretekov, ktorého cituje F1.com. „Napríklad kvalifikácia stále nie je dokonalá, preto na nej musím zapracovať.“

„Vo všeobecnosti môžem povedať, že pretekové tempo bolo naozaj veľmi dobré, s tým som skutočne spokojný. Kúsok po kúsku rozumieme lepšie aj autu.“

Mercedes sa plánuje do ďalšej fázy ešte zlepšovať a rovnako je na tom aj jeho jazdecká jednotka. Ten by mohol opäť predviesť kvalitný záver sezóny, podobne ako sa mu to podarilo vlani. „Môj prístup je zakaždým rovnaký, beriem to od pretekov k pretekom,“ povedal Hamilton.

Faktom však zostáva, že v takto komfortnej pozícií ešte na dovolenku nešiel. Aktuálne je jeho náskok na druhého Valtteriho Bottasa priepastných 62 bodov, na tretieho Maxa Verstappena 69 bodov. Pre porovnanie, v minulom roku o tomto čase mal na Sebastiana Vettela náskok 24 bodov.

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Lewis Hamilton

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia

Magazín

Pozri viac