spravy.sk spravy.sk

Marko: Gasly má problémy v premávke a nedokáže predbiehať
zdroj: Red Bull Racing

Marko: Gasly má problémy v premávke a nedokáže predbiehať

Po dramatickej jazdeckej výmene medzi Red Bullom a Toro Rosso tu máme prvé vyjadrenie muža, ktorý mal na tomto rozhodnutí veľký podiel. Milovaný i nenávidený Helmut Marko bol v svojich vyjadreniach tradične veľmi pragmatický.

„Gasly má problémy v premávke, kde stráca pozície a potom nedokáže predbiehať,“ povedal Helmut Marko pre Auto Bild. „Museli sme preto reagovať a dať Albonovi šancu ešte pred koncom sezóny. Gasly zaujme jeho miesto v Toro Rosso a potom uvidíme, kto bude po Maxovom boku jazdiť budúci rok.“

Helmut Marko
takisto vyzdvihol nového dodávateľa pohonných jednotiek. Red Bullu sa s Hondou mimoriadne darí a svojim enormným progresom vraj japonská automobilka prekvapila aj samotný tím. Podľa 76-ročného Rakúšana sa „červené býky“ pripravovali na sezónu s nedostatočne výkonnou pohonnou jednotkou, čo však bol omyl.

„Postavili sme auto s malým množstvom prítlaku. Nášho nového partnera Hondu sme však podcenili,“ povedal Marko. „Dodali nám viac výkonu, než sme očakávali. Najprv sme chceli nedostatok konských síl kompenzovať podvozkom, ktorý je aerodynamicky veľmi efektívny. Všetko sme však už upravili.“

„V posledných niekoľkých pretekoch sme boli takmer na úrovni Mercedesu a rozhodne rýchlejší, než Ferrari. Myslím, že v druhej polovici sezóny budeme konkurencieschopní na každom type okruhu,“ povedal Marko.

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Helmut Marko

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia

Magazín

Pozri viac