spravy.sk spravy.sk

Giovinazzi: Kimi naozaj vie, čo robí
zdroj: TASR/AP

Giovinazzi: Kimi naozaj vie, čo robí

Prvý rok vo Formule 1 a hneď byť porovnávaný s pilotom, ktorý tam odjazdil 304 veľkých cien. To je údel Taliana Antonia Giovinazziho v tejto sezóne. A z tohtoročných výsledkov je ten rozdiel cítiť.

Porovnanie tímových kolegov v Alfe Romeo hovorí jednoznačne v prospech Kimiho Räikkönena. Ten získal drvivú väčšinu bodov a jeho výsledky sú vo veku 39 rokov skutočne pôsobivé. Antonia Giovinazziho tým však nedostal do práve jednoduchej situácie. Aké to je byť kolegom tak známej a úspešnej osobnosti vo svete F1?

„Má to svoje pozitíva, ale aj negatíva,“ povedal Giovinazzi, ktorého cituje Motorsport Week. „Pozitívom je, že sa od neho môžete učiť, sledovať jeho dáta, sledovať ho na mítingoch a podobne. Veď on je majster sveta, to je akoby ste sledovali váš vlastný cieľ.“

„Na druhú stranu svetový šampión ako Kimi bude mať stále výsledky. Nikdy neurobí chybu, má ohromné skúsenosti a naozaj vie, čo robí,“ povedal Giovinazzi, ktorý týmto výrokom nejednému pripomenul slávnu Kimiho vysielačku z Veľkej ceny Abú Zabí v roku 2012.

„Takže niekedy môže byť moje pretekové tempo v porovnaní s Kimim slabšie, ale on skrátka dobre vie, čo musí urobiť. Veď je tu už dvadsať rokov.“

„Som naozaj rád, že tu s ním môžem byť, pretože je to naozaj rýchly pilot s množstvom skúseností. Ak sa ho niečo opýtam, tak mi odpovie. Od prvých pretekov až dodnes som jazdecky vyrástol, a to aj vďaka nemu,“ povedal 25-ročný Talian.

Nad prípravou Icemana sa nedávno pozastavil aj tímový manažér Alfy Romeo, Beat Zehnder. Ten je vo svojej funkcii 25 rokov a pamätá si aj Räikkönenovu nováčikovskú sezónu v roku 2001. S mladým Kimim vtedy intenzívne spolupracoval.

„Nepotrebuje žiadne inštrukcie. Všetko robí po svojom a všetkému rozumie. Inžinieri medzi sebou diskutujú ako potrebujeme zmeniť nastavenie a podobne. Ale potom príde Kimi a všetko zmení podľa seba. Presne vie čo má robiť a kedy,“ povedal Zehnder pre Auto Moto und Sport.

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Alfa Romeo

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia

Magazín

Pozri viac