spravy.sk spravy.sk

Marko si myslí, že Albon je lepší ako Kvjat
zdroj: Toro Rosso Content Pool

Marko si myslí, že Albon je lepší ako Kvjat

V priebehu minulého týždňa prekvapila správa o tom, že Pierre Gasly v Red Bulle s okamžitou platnosťou skončil a jeho miesto zaujme Alex Albon. Prečo sa však stajňa rozhodla staviť na neho a nie na Daniila Kvjata?

Skúsenosti oboch jazdcov sú neporovnateľné, veď prvý menovaný odjazdil len dvanásť veľkých cien, druhý 84. Kvjat bol v tomto roku lepší na body, ale aj na kvalifikačné súboje a na účasti v Q3.

Poradca Red Bullu pre motoršport Helmut Marko však v Albonovi vidí väčší potenciál. 

"Verím tomu, že Albon je na správnej úrovni," cituje stránka GPblog Markove slová, pričom sa odvoláva na japonskú verziu Autosportu. "Bolo do istej miery nečakané, že vo svojom prvom roku bude podávať také dobré výkony. Okrem toho treba povedať, že každými pretekmi presvedčivo napreduje."

"Alexova zmluva pokrýva len najbližších deväť podujatí a ešte sa nerozhodlo o tom, kto bude kolegom Maxa v budúcom roku. Alex môže pretekať a rásť bez dodatočného tlaku," skonštatoval Rakúšan.

Ale prečo Albon a nie Kvjat? "Ja si myslím, že Albon je lepší. Poznáme Kvjatovu rýchlosť a môžeme povedať, že sa z neho stal kompletnejší jazdec, ale vzhľadom na všetky faktory sme si zvolili Alexa," dodal Helmut Marko.

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Daniil Kvjat

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia

Magazín

Pozri viac