spravy.sk spravy.sk

Kompetentní z McLarenu nechápu sťažnosti ostatných na pneumatiky
zdroj: McLaren

Kompetentní z McLarenu nechápu sťažnosti ostatných na pneumatiky

Od začiatku aktuálnej sezóny sme registrovali množstvo sťažností týkajúcich sa pneumatík. Ticho boli len v Mercedese a McLarene, takže gumám v zásade rozumejú asi len tieto dve zoskupenia. Nuž a predstavitelia McLarenu sa bedákaniu konkurentov čudujú.

Výhoda Mercedesu vraj nie je len v tomto. "Ak v tomto biznise niečomu nerozumiete, tak by ste možno pár rokov mohli mať šťastie," skonštatoval výkonnostný riaditeľ tímu Andrea Stella, ktorého slová cituje Autosport. "Ale určite by ste nedominovali."

Podobne to vidí aj šéf tohto zoskupenia Andreas Seidl: "Súčasťou tohto biznisu je aj pochopenie pneumatík, nech ste už v akejkoľvek kategórii. My sami presne nevieme, aké vážne sú naše problémy v porovnaní s tým, čomu čelia ostatní, ale je to tak, že niektoré tímy sú v tomto smere hlasnejšie."

"Fungovanie pneumatík je rozhodne veda," povedal technický šéf McLarenu James Key. "Určite to chce aj trochu šťastia, pretože niekedy nedokážete celkom predpovedať, čo príde v budúcom roku. Pirelli to robí dobre a vždy nám dovolí gumy otestovať už v Abú Zabí, ale to je o dosť iný okruh ako ten, ktorý nás potom čaká v zimných testoch a aj ako tie, na ktorých budeme súťažiť v sezóne."

"Pneumatiky sú však jednou z vecí, ktoré sú vo všetkých tímoch identické. Hovoriť teda, že by sme ich mali zmeniť v priebehu sezóny len preto, že niekoho auto s nimi nefunguje, je dosť od veci," dodal Key.

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: McLaren

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia

Magazín

Pozri viac