spravy.sk spravy.sk

Pérez: F1 by mala vyzerať rovnako, ako v roku 2012
zdroj: Racing Point

Pérez: F1 by mala vyzerať rovnako, ako v roku 2012

Sergio Pérez chce, aby jazdci v F1 boli rovnako konkurencieschopní a vyrovnaní, ako v sezóne 2012.

Jazdec tímu Racing Point je presvedčený, že zmenšenie rozdielov medzi jazdcami by malo mať väčšiu prioritu, než opätovné zavádzanie tankovania, či vylepšovanie špecifikácie pneumatík. 

„Myslím si, že pneumatiky by nemali byť hlavnou témou. To, čo chcem, čo chceme všetci, je väčšia konkurencieschopnosť medzi jazdcami počas pretekov,“ povedal Pérez. Podľa jeho slov je dôležité, aby dochádzalo k častejším súbojom medzi tímami. 

„Ak sa pozriete na stred poľa, nezáleží na tom, aké máte pneumatiky, v nedeľu môžete odjazdiť dobré preteky a aj tak ich nevyhráte. Chceme však, aby na to mali šancu všetci,“ vyjadril sa Pérez, ktorého slová cituje stránka RaceFans.

Mexický jazdec verí, že sa to dá dosiahnuť. Okrem toho súhlasí s tým, aby sa znížila hmotnosť monopostov, ktorá sa má v roku 2021 opäť zvyšovať. „Je to náročné, zvlášť keď začínate preteky so 100 kilogramami paliva,“ myslí si. 

„Diváci chcú vidieť dobrú šou, ich netrápi, či majú autá päť, alebo 100 kg. Dôležité je zlepšiť konkurencieschopnosť. Najlepším príkladom toho je rok 2012, keď sme mali osem, alebo deväť rôznych víťazov. Celá sezóna bola veľmi napínavá a presne toto by mala F1 priniesť čo najskôr,“ uzavrel Pérez.

V sezóne 2012 až osem jazdcov vyhralo preteky pre šesť rôznych tímov - McLaren, Ferrari, Mercedes, Red Bull, Williams a Lotus (súčasný Renault).

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Sergio Pérez

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia

Magazín

Pozri viac