spravy.sk spravy.sk

Laudova rodina si podľa Wolffa svoj podiel v Mercedese neponechá
zdroj: Mercedes

Laudova rodina si podľa Wolffa svoj podiel v Mercedese neponechá

Keď bol Niki Lauda vymenovaný za nevýkonného šéfa predstavenstva formulového Mercedesu, dostal k tomu aj desaťpercentný podiel v tíme. Teraz, po jeho smrti, by mal podiel ostať jeho rodine, avšak tá si ho neponechá.

"Nie," potvrdil športový šéf Mercedesu Toto Wolff, ktorého slová cituje stránka grandpx.news. "Rozhodnutie o tejto téme spravíme po letnej prestávke."

Zaujímavá otázka sa týkala aj toho, či Wolffovi chýbajú Laudove rady pri rozhodovaní o téme Valtteri Bottas vs Esteban Ocon. "Nikiho angažovanie Lewisa v roku 2013 bolo majstrovské dielo, ale tieto rozhodnutia sú aj o mnohých ďalších ľuďoch vrátane členov predstavenstva a mojich ďalších spolupracovníkov."

Jednou z tém, ktorá sa riešila, bol aj Mick Schumacher. Neuvažoval Mercedes o tom, že ho angažuje do svojho programu? "Premýšľali sme o tom," odvetil Wolff. "Ale už teraz máme problém s tým, aby sme našli miesta pre Georga Russella a Estebana Ocona."

"Mick je však skvelý chlapec, ktorý sa v F3 výrazne zlepšil a teraz v tom pokračuje v F2. Som si istý tým, že keď príde správny čas, bude sa mu dariť aj vo Formule 1," dodal Toto Wolff.

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Lauda Niki

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia

Magazín

Pozri viac