spravy.sk spravy.sk

Brown o IndyCar: Našim partnerom vieme ponúknuť viac komerčných príležitostí
zdroj: McLaren Indy

Brown o IndyCar: Našim partnerom vieme ponúknuť viac komerčných príležitostí

McLaren v úvode augusta oznámil, že od budúceho roku sa vráti do IndyCar. Bude spolupracovať s tímom Arrow Schmidt Peterson Motorsports a nový tím dostane označenie Arrow McLaren Racing SP, pričom ho povedie športový riaditeľ McLarenu Gil de Ferran.

"Návrat do IndyCar nám umožní ponúknuť našim partnerom viac komerčných príležitostí," uviedol výkonný riaditeľ McLarenu Zak Brown v rozhovore uverejnenom na oficiálnej stránke tohto tímu. "A to na veľmi dôležitom trhu, na ktorý Formula 1 ešte neprenikla do takej úrovne, akú od toho napokon očakávam."

"Toto všetko je aj o komerčnom odlíšení od našich súperov, vďaka čomu by sme tímu F1 vedeli pomôcť so získaním dodatočných zdrojov. Bude to mať svoj vplyv - a už ho vlastne aj má. Ohľadom partnerov, ktorí chcú prísť do športu, sme takto v lepšej pozícii. Vezmime si napríklad Arrow Electronics: je to titulný sponzor nášho tímu pre IndyCar a veľmi dôležitý partner nášho tímu F1."

"F1 však navždy ostane vrcholom motoršportu a rovnako aj vrcholom pre McLaren Racing. Pretekársky šport je v našej DNA a máme dlhú históriu pôsobenia v iných typoch motoršportu. Do iných pretekárskych odvetví vstupujeme v tom prípade, ak to podľa nás pasuje k našej značke, vhodne to dopĺňa náš tím F1 a v konečnom dôsledku to môže poviesť k úspechom v komerčnej oblasti a rovnako na trati," dodal Brown.

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: McLaren

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia

Magazín

Pozri viac