spravy.sk spravy.sk

Räikkönen: V menšom tíme trvá všetko dlhší čas
zdroj: TASR/AP

Räikkönen: V menšom tíme trvá všetko dlhší čas

Kimi Räikkönen si svoje pôsobenie v Alfe Romeo užíva. Povinností má menej, býva neďaleko továrne a tímu pravidelne dodáva výsledky. S 31 bodmi je na peknom ôsmom mieste celkového hodnotenia.

„Začali sme dobre, no niektoré preteky boli dosť zlé,“ zhodnotil Kimi Räikkönen doterajší priebeh sezóny pre Autosport. „Čo môžete urobiť? Môžete sa zlepšiť. Vieme, aké sú naše problémy, no potrebujeme nejaký čas, aby sme ich napravili. Boli to len marginálne veci a drobné detaily.“

Aj keď teraz dostáva Alfa Romeo pomerne slušnú finančnú podporu od svojej automobilky i koncernu FCA, stále sa radí medzi tie menšie stajne. Kvôli vyrovnanému stredu poľa je tak tím náchylnejší na výkonnostné výkyvy. Najmä keď ich hlavným súperom sú McLaren a Renault, kde sú na tom rozpočtovo o poznanie lepšie.

„Čokoľvek chcete s autom urobiť alebo na ňom hocičo zmeniť, tak to trvá nejaký čas. Nedokážeme všetko vyrobiť z noci na deň. Sme malý tím, takže to trvá o trochu dlhšie, než veľkým tímom s mocnými zdrojmi,“ povedal Räikkönen.

Je to teda zmena v porovnaní s Ferrari, kde predtým pôsobil. Kimi však menšie stajne dobre pozná, pôsobil v Lotuse v rokoch 2012 a 2013 a svoju kariéru začínal práve v Hinwile. Po osemnástich rokoch sa tak vrátil do dobre známeho prostredia.

„Tím je teraz o trochu väčší, než keď som sem prišiel prvýkrát,“ porovnáva Kimi tímy Sauber a Afla Romeo s odstupom takmer dvoch desaťročí. „Je tu skvelá partia ľudí a bývam tu neďaleko. Do továrne mi to trvá len nejakých 30 minút, možno 45, záleží na premávke. Je tu aj menej povinností mimo pretekárskych víkendov.“

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Kimi Räikkönen

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia

Magazín

Pozri viac