spravy.sk spravy.sk

Podľa Lehta si Mercedes ponechá Bottasa
zdroj: Mercedes

Podľa Lehta si Mercedes ponechá Bottasa

Špekulácie okolo ďalšieho osudu jazdeckej zostavy tímu Mercedes v posledných dňoch skutočne gradujú. Najprv sa zdalo, že Esteban Ocon je jednou nohou v kokpite Valtteriho Bottasa. Teraz to vyzerá, akoby bol dohodnutý s Renaultom.

Dvojročná zmluva Estebana Ocona s tímom Renault, aspoň tak to prezentuje francúzsky magazín Auto Hebdo. Ten už uverejnil titulku, na ktorej je Ocon stvárnený ako nový tímový kolega Daniela Ricciarda. Aspoň nateraz sa zdá, že v Mercedese dajú prednosť stabilite pred mladosťou. Esteban končí ako junior Mercedesu a Bottas bude pokračovať ako dvojka Lewisa Hamiltona.

„Kým to nie je oficiálne, tak nemôžete veriť ničomu. No ja skutočne dúfam, že je to pravda,“ povedal bývalý pilot Sauberu či Benettonu JJ Lehto pre fínske noviny Iltalehti, ktoré cituje portál GPFans.

„Odviedol dobrú prácu a podarilo sa mu vyzvať Lewisa Hamiltona. Hneď pred letnou prestávkou mal niekoľko zlých pretekov, ale myslím, že rozhodnutie bolo urobené za oveľa dlhší čas.“

„Mercedes hľadí na to, ktorá jazdecká zostava je najlepšia pre tím. Zdá sa, že Valtteriho chce ako druhého pilota Hamilton, čo je faktor, ktorý treba taktiež uvážiť,“ povedal Lehto.

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Esteban Ocon

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia

Magazín

Pozri viac