spravy.sk spravy.sk

Nicholas Latifi sa v Belgicku zúčastní prvého voľného tréningu
zdroj: TASR/AP

Nicholas Latifi sa v Belgicku zúčastní prvého voľného tréningu

Po domácej Kanade a Francúzsku zasadne testovací pilot Williamsu Nicholas Latifi do monopostu FW42 po tretíkrát. Ešte ale nevieme, koho v kokpite vystrieda.

Je však pravdepodobné, že sa Williams rozhodne pokračovať v rotácii. V Kanade si v piatok zajazdil na úkor Roberta Kubicu, vo Francúzsku zas Georgea Russella. Je teda logické predpokladať, že v tentoraz bude v prvom tréningu „odpočívať“ práve Kubica.

Monopost FW42 sa v porovnaní s francúzskym víkendom dosť zmenil, preto to pre Williams môže byť zaujímavý test. Inžinieri sa môžu tešiť na spätnú väzbu zo strany tretieho pilota.

„Naozaj sa teším na návrat do kokpitu v priebehu prvého tréningu v Spa,“ povedal Latifi. „Po letnej prestávke je potreba jazdiť o to väčšia, zdá sa to ako večnosť, čo ste naposledy sedeli v kokpite. Príležitosť vyskúšať si auto Formuly 1 na trati ako Spa je niečo jedinečné.“

„Nepilotoval som FW42 od prvého voľného tréningu vo Francúzsku a za tú dobu sa auto veľmi zmenilo. Bude to dobrý test ako pre mňa, tak aj pre tím, ktorý dostane ďalší názor na smer, ktorým sa auto z hľadiska vývoja vydalo,“ povedal Latifi.

„Môj cieľ sa nijako nemení, chcem maximalizovať počet najazdených kilometrov a poskytnúť čo možno najlepšiu spätnú väzbu, aby som tímu pomohol do druhého voľného tréningu,“ dodal.

„Pre Nicholasa to bude tretí voľný tréning v sezóne a bude zaujímavé získať ďalšie dojmy ohľadne zmien, ktoré naše auto od Francúzska podstúpilo,“ povedal šéfinžinier Williamsu Dave Robson.

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Nicholas Latifi

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia

Magazín

Pozri viac