spravy.sk spravy.sk

Magnussen: Som veľkým fanúšikom tradičných okruhov
zdroj: Haas

Magnussen: Som veľkým fanúšikom tradičných okruhov

Formula 1 prichádza do Spa-Francorchams, spolu s Monzou a Monakom je to jedno z troch najtradičnejších podujatí kalendára. Toto miesto miluje obrovský zástup fanúšikov a tiež pilotov. Kevin Magnussen nie je žiadnou výnimkou.

„Je to vysokorýchlostná trať s množstvom zákrut. Ak dáte dokopy perfektné kolo, váš časový zisk bude väčší, pretože okruh je taký dlhý,“ charakterizoval Spa pilot Haasu Kevin Magnussen. „Tunajšie preteky bývajú veľmi zábavné, kvôli počasiu i skvelým príležitostiam na predbiehanie.“

Aj keď sa Liberty Media snaží tradičné podujatia ako Spa, Monzu alebo Monako v kalendári udržiavať, stále musia „súperiť“ s novými tak trochu exotickými destináciami ako Azerbajdžan alebo Vietnam. Kvôli tomu sme v priebehu histórie už nejedno podujatie so siahodlhou históriou stratili.

„Ja som veľkým fanúšikom tradičných okruhov, pretože majú svoju históriu i svoj osobitný charakter,“ hovorí Magnussen. „Podľa mňa by sme sa mali zamerať hlavne na tieto trate.“

Dánsky pilot je takým veľkým fanúšikom tradičných okruhov, že v rozhovore pre Auto Motor und Sport dokonca povedal, že by Formulu 1 priviedol späť na legendárne Nordschleife. Formula 1 sa tu naposledy jazdila ešte v roku 1976.

„Áno, ja som určite za. Urobme to!“ hlási. Nájde sa však veľa ľudí, ktorí budú určite proti. „Ale do p***,“ reagoval na redaktora svojim tradičným „čo na srdci, to na jazyku“ Magnussen.

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Kevin Magnussen

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia

Magazín

Pozri viac