spravy.sk spravy.sk

Oficiálne! Mercedes potvrdil Bottasa pre sezónu 2020
zdroj: Mercedes

Oficiálne! Mercedes potvrdil Bottasa pre sezónu 2020

Už sa o tom dlhšie špekulovalo, no až teraz je to oficiálne. Tím Mercedes potvrdil svoju jazdeckú zostavu pre sezónu 2020.

Fínsky pilot prišiel do majstrovského tímu v roku 2017 ako náhrada za Nica Rosberga. Ten po tom, čo v roku 2016 získal majstrovský titul, nečakane ukončil kariéru. Mercedes obratom angažoval Bottasa, ktorý v tíme odjazdí už svoju štvrtú sezónu.

Fínovým najlepším umiestnením bolo celkové tretie miesto z ročníka 2017, vlani skončil Bottas bez jediného víťazstva až piaty. V tomto roku sa vrátil v lepšej forme, vyhral v Austrálii i Azerbajdžane, pripísal si aj štyri druhé miesta. Aktuálne je v poradí šampionátu na druhom mieste. Na lídra a tímového kolegu Lewisa Hamiltona stráca 62 bodov.

Hovorilo sa, že by Bottas mohol v Mercedese skončiť a tím dá prednosť dravému Estebanovi Oconovi. Viaceré zdroje naznačovali, že by tomu tak mohlo byť. No nestalo sa. Bottas pokračuje a Mercedes mladého Francúza zo svojich služieb prepustí. Najväčším kandidátom na jeho služby je aktuálne Renault, s ktorým už dokonca má mať podpísanú zmluvu. Nič však ešte nebolo oznámené oficiálne. Ocon by Renaulte nahradil Nica Hülkenberga.

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Mercedes

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia

Magazín

Pozri viac