spravy.sk spravy.sk

Räikkönen: Pri pití sa normálne nezraníte, len dostanete opicu
zdroj: TASR/AP

Räikkönen: Pri pití sa normálne nezraníte, len dostanete opicu

Pilot tímu Alfa Romeo Kimi Räikkönen si v lete natiahol sval v ľavej nohe. Stalo sa tak vraj pri jednej z jeho mnohých športových aktivít. Tím preto z americkej série IndyCar urýchlene povolal rezervného pilota Marcusa Ericssona, ktorý bude pripravený za tímovú jednotku ihneď zaskočiť.

Alfa Romeo neplánuje na svojej jazdeckej zostave nič meniť. Prvotné špekulácie o prepustení Antonia Giovinazziho nemali racionálny základ. Kimi je tiež v poriadku a absolvuje kompletný program od piatka do nedele. Ericsson do Belgicka pricestoval len „pre každý prípad“.

„Natiahol som si sval, ešte uvidíme, ako to pôjde,“ povedal Räikkönen. „Musíme mať nejaký záložný plán. Podľa mňa bude všetko v poriadku, ale nikdy neviete.“

„Bolo by hlúpe nemať v takom prípade rezervného jazdca k dispozícii, ak by som nebol schopný jazdiť. To je ten dôvod, prečo všetky tímy tretieho jazdca majú. Preňho je to ťažká situácia, pretože tento víkend mal pretekať, no je to tak, ako to je,“ povedal Iceman, ktorý nechcel nijak širšie špecifikovať, ako sa mu toto zranenie prihodilo.

„Pri športe. Je to nebezpečné. Vždy som hovoril, že pitie je oveľa bezpečnejšie, ako šport. Pri pití sa normálne nezraníte, len dostanete opicu,“ povedal Räikkönen.

„Lepšie keď sa to stane nohe, ktorou brzdím, než tou, ktorou pridávam plyn. Bude to v poriadku, ak by nebolo, ani by som to neskúšal,“ povedal Kimi s tým, že jeho ďalšia účasť v priebehu víkendu nie je istá na sto percent.

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Kimi Räikkönen

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia

Magazín

Pozri viac