spravy.sk spravy.sk

Gasly nemal o výmene ani tušenia, Helmut Marko mu volal až ráno pred oznámením
zdroj: TASR/AP

Gasly nemal o výmene ani tušenia, Helmut Marko mu volal až ráno pred oznámením

Bola to teda riadna bomba. 12. augusta okolo obeda sa svet Formuly 1 dozvedel, že Red Bull rozhodol učiniť jazdeckú zmenu. Do konca sezóny si Pierre Gasly a Alexander Albon vymenia miesta.

Gasly sa to dozvedel ten istý deň ráno. Okolo 8:45 mu volal poradca Red Bullu Helmut Marko a oznámil mu, že v Red Bulle skončil. Presne také boli aj prvotné informácie, ktoré krátko po tom priniesli francúzske médiá. Francúz bol v tom čase na dovolenke, večer zaspával ako pilot Red Bullu, ktorého v Maďarsku šéfovia ubezpečili, že zotrvá. O asi týždeň neskôr ráno mu však volal Helmut Marko a oznámil mu, že ho vystrieda Alexander Albon.

„Ráno som sa dozvedel, že padlo rozhodnutie,“ povedal Gasly. „Volal mi Helmut Marko o 8:42 ráno. Iste, bol to trochu šok, pretože to nebolo v súlade s tým, čo mi povedali po Budapešti. V posledných niekoľkých týždňoch bolo všetko jasné a ja nechápem, čo sa zmenilo.“

„Či už tomu rozumiem alebo nie, nič sa tým nezmení. Príliš som nad tým nerozmýšľal. Jediné, čo potrebujem je sa sústrediť, aby som v nasledujúcich pretekoch podal čo možno najlepší výkon v Toro Rosso,“ povedal Gasly.

Šampión GP2 z roku 2016 tiež dostal otázku, či je v hre aj možný návrat do Red Bullu v budúcej sezóne. „Nemyslím na to, sústredím sa na týchto deväť pretekov a odovzdám im všetku svoju energiu. Ale bolo mi povedané, že som v hre o miesto v Red Bulle v roku 2020. A som si istý, že tam budú aj ďalšie príležitosti,“ odpovedal.

Gasly
sa však potrebuje vyrovnať so zmenou. Doteraz pilotoval auto absolútnej špičky a zrazu je opäť bojuje v strede poľa. Podľa jeho názoru to však nebude až taký problém.

„Všetko je tak trochu iné. No odkedy som začal pretekať vo formulách, nikdy som nestrávil viac ako jeden rok v tom istom tíme. Vždy musíte byť schopný sa adaptovať,“ povedal Gasly.

Dostal tiež otázku, či skutočným dôvodom zmeny bola snaha Red Bullu poraziť Ferrari a dostať sa na druhé miesto pohára konštruktérov. „Je to ich cieľ. Celkovo si myslím, že všetko išlo správnym smerom, aj keď tam boli problémy. Nechcem o tom príliš hovoriť, skončilo to a ja som dostal dobrú lekciu. Potrebujem sa sústrediť na to, čo dokážem ovplyvniť a čo mi pomôže zrýchliť v nasledujúcich mesiacoch.“

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Pierre Gasly

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia

Magazín

Pozri viac