spravy.sk spravy.sk

Bottas: Pre istotu som sa obzeral aj po iných alternatívach
zdroj: Mercedes

Bottas: Pre istotu som sa obzeral aj po iných alternatívach

Valtteri Bottas oslávil v stredu svoje 30. narodeniny a vo štvrtok nasledovalo oficiálne potvrdenie novej zmluvy s Mercedesom. Priznal, že "narodky" oslavoval už v utorok a o kontrakte už vedel. Všetko bolo uzavreté a s najbližšími si to mohol poriadne užiť.

"Keď sa dozviete o potvrdení vecí pre budúci rok, tak je to vždy dobrá správa. To je jasné," konštatoval spokojný Bottas. "Práve toto som chcel. Som presvedčený o tom, že tím bude silný tak počas zvyšku tejto sezóny, ako aj na budúci rok. Nevidím žiadne dôvody, prečo by nemal..."

"Podpísali sme to minulý víkend, vtedy sme uzavreli všetky tie papierovačky. Do tej doby som musel tak trochu čakať, ale aj tak som mal dobrú prestávku, užil som si množstvo zábavy a všetkého. Som šťastný."

Pred letnou prestávkou zažil Fín nevydarené podujatia a zdalo sa, že lepšie šance na toto pretekárske miesto má Esteban Ocon. Hovorí sa však aj o tom, že Lewis Hamilton je s Bottasom spokojný a postavil sa na jeho stranu.

"Musím priznať, že do letnej prestávky som odchádzal... nuž v tomto športe je to tak, že kým nie je nič podpísané, tak sa môže stať všetko. O jazdcoch rozhodujú tímy, ktoré zohľadňujú mnoho rôznych vecí. Celá situácia týkajúca sa mňa a Estebana bola veľmi otvorene prediskutovaná a musel som čakať až do minulého víkendu."

"Samozrejme, že pre istotu som sa obzeral aj po iných alternatívach, pretože človek nechce ostať sedieť medzi dvoma stoličkami. Pokúšal som sa pripravovať si plány, ale potom sa všetko začalo vyvíjať správnym smerom. Videl som, že bude najlepšie brať to tak, ako to je," hovoril ďalej Bottas.

Valtteri je rád, že sa teraz môže koncentrovať výlučne na prácu a rád by zaznamenal lepšie výsledky, ako tomu bolo v poslednej dobe. "Preteky vždy analyzujete a pozorujete veci, ktoré viete zlepšiť. Ešte predtým, ako som odišiel na prázdniny, sme sa o tom dobre porozprávali."

"Človek sa vždy musí pokúsiť zlepšovať a učiť sa z každej jednej chyby či z každej jednej situácie, ktorá sa dala zvládnuť lepšie. V tomto smere nebolo nič nové. Zhodli sme sa na tom, že úroveň, akú som mal na začiatku sezóny, bola veľmi dobrá. Nemám pocit, že moja výkonnosť odvtedy padla, ale zažili sme niekoľko čudných pretekov, ku ktorým sa pridalo aj niekoľko chýb."

"Bola to moja chyba, ale tieto veci sa stávajú a človek sa z nich poučí. Mojim cieľom pre druhú časť ročníka je byť takým silným, ako len dokážem. Pokúsim sa byť na svojom maxime," dodal Valtteri Bottas.

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Mercedes

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia

Magazín

Pozri viac