spravy.sk spravy.sk

Verstappen: Alexa hodnotím veľmi vysoko
zdroj: TASR/AP

Verstappen: Alexa hodnotím veľmi vysoko

Carlos Sainz, Daniel Ricciardo, Pierre Gasly a teraz Alexander Albon. Za päť sezón vo Formule 1 je to pre Maxa Verstappena štvrtý tímový kolega. Podobne ako Gasly, aj Albon je Holanďanov starý známy, poznajú sa dlhé roky.

Títo dvaja proti sebe pretekali dávno predtým, než sa stretli vo Formule 1. V roku 2010 spolu bojovali o tituly v motokárových súťažiach a vytvorili si medzi sebou pomerne veľkú rivalitu. „Mali sme tam pár kontaktov,“ priznali sa dnes na tlačovej konferencii.

„Bola to dobrá rivalita. Max bol ten mladík a ja ten skúsenejší, čo je trochu zvláštne. Som od Maxa starší (o asi rok a pol, pozn. red.), no vo Formule 1 je skúsenejší,“ povedal Albon.

„O jeho príchode mi povedali, keď som bol jazdiť na simulátore v továrni pred mojou dovolenkou, takže to pre mňa nebolo prekvapenie,“ povedal Max Verstappen, ktorý nedokáže posúdiť, ako sa Albonovi bude v Red Bulle dariť. „Až čas ukáže. Ťažko povedať, no Alex je skvelý chalan.“

„Poznám ho dlho, podobne ako Pierra, aj s ním som pretekal ešte v roku 2010. Alex je rýchly a nadšený zo svojho príchodu, čo je vždy dobré,“ povedal Verstappen.

„Ako jazdca ho hodnotím veľmi vysoko, takisto ako Pierra, takže uvidíme,“ dodal.

Z kvarteta pilotov Red Bullu je Verstappen jediný, ktorý vie, kde bude v budúcej sezóne pretekať. Pre rok 2020 je miesto jeho tímového kolegu stále voľné. V hre sú vraj všetci traja piloti.

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Max Verstappen

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia

Magazín

Pozri viac