spravy.sk spravy.sk

Grosjean musí jazdiť s novým autom, staré by však ešte rad vrátil do hry
zdroj: Haas

Grosjean musí jazdiť s novým autom, staré by však ešte rad vrátil do hry

Romain Grosjean už viacero víkendov jazdí s austrálskou špecifikáciou auta, ktorá mu sedí viac, ako barcelonské vylepšenia. Dokázal s ňou byť rýchlejší, ale v Spa-Francorchamps sa musel vrátiť k novšiemu autu.

"Nešlo tu o žiadne rozhodnutie, ale nemali sme na výber," povedal Grosjean, ktorého slová cituje Autosport. "Balík so slabým prítlakom nebol kompatibilný so starým autom. Vedel som o tom už dlho. Ešte pred Silverstone som sa dozvedel, že tak tu, ako aj v Monze, budem musieť nasadiť nové auto a potom sa rozhodneme, čo ďalej."

"Tento krok teda neznamená, že stará dáma sa do garáže už nevráti. V zásade je to tak preto, lebo sme nemali na výber. Tieto krídla na staré auto nepasujú," zdôraznil pretekár s francúzskou licenciou, podľa ktorého sa starý balík možno nevráti v Singapure, ale až v Rusku. Zatiaľ je to vo hviezdach. Ostatní členovia tímu by ho však najradšej čo najskôr poslali do minulosti.

Šéf tímu Günther Steiner je rád, že Grosjean začne opäť nasadzovať nové auto. Takto vraj bude možné najlepšie identifikovať jeho problémy a pred budúcim rokom ich napraviť.

"Najlepšou cestou vpred je lepšie pochopiť, čo pre budúci rok nerobiť," usmial sa Steiner. "K tomuto rozhodnutiu sme dospeli tesne pred letnou prestávkou. V Maranelle sme sa stretli s aerodynamikmi a dospeli sme k tomuto riešeniu. Toto je najlepšia cesta vpred. Spoznáme problém a pokúsime sa napraviť ho."

Kevin Magnussen vždy jazdil s novou špecifikáciou a podľa neho je to tak dobre. "Ukázala určité slabiny, ale má aj silné stránky. Pokúsime sa ísť týmto smerom a zainvestovať do budúceho vývoja. To je teraz najlepšie," uviedol Dán. "Keď auto funguje, jazdí sa s ním veľmi dobre. Potom sa však postaví na hlavu a už je to katastrofa."

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Günther Steiner

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia

Magazín

Pozri viac